enea grafika
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wspiera Poland Business Run 2022

4 września po raz 11. wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. Organizatorzy przygotowali zawody w Krakowie oraz rywalizację wirtualną na trasach samodzielnie wybranych przez zawodników. W tym roku pięcioosobowe sztafety pobiegną na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i kobiet po mastektomii. Zapisy trwają od 10 maja. Wydarzenie od 2018 r. wspiera Enea.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i zawodnicy. W obu przypadkach dystans dla każdego biegacza to przyjazne 4 km.

Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują w dwóch turach po 1 000 drużyn (5 000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę internetową organizatora.

- Wirtualna formuła biegu sprawiła, że Poland Business Run obecny jest w całej Polsce, miastach i miasteczkach, w których trudno byłoby zorganizować uliczny bieg. W ten sposób jeszcze więcej osób może włączyć się w pomoc. Reprezentanci naszej Grupy od wielu lat licznie uczestniczą w charytatywnym biegu. Jesteśmy dumni, że wraz z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem pracowników Grupy Enea, po raz kolejny realnie wesprzemy osoby z niepełnosprawnością ruchową – podkreśla Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.  

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy do biegania w Poland Business Run. Ubiegłoroczna edycja, przeprowadzona w formule wirtualnej, zgromadziła ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczęły się 10 maja i potrwają do 31 maja lub do wyczerpania limitu miejsc (2 000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Finansując udział w biegu pracowników, firmy pomagają osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz kobietom po mastektomii. Jedną z beneficjentek sztafety jest 37-letnia Dominika z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

Koszt protezy to dla mnie suma nierealna do zdobycia, dlatego dziękuję za wszelką pomoc w uzbieraniu tej kwoty. Otrzymanie protezy docelowej jest w tej chwili moim największym marzeniem. Wierzę, że gdy już nauczę się chodzić, swoje dalsze cele będę w stanie pomału realizować sama – mówi Dominika, beneficjentka Poland Business Run 2022.

Osoby z całej Polski, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami biegu, wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Więcej informacji na stronie www.polandbusinessrun.pl. Sponsorem strategicznym biegu jest Enea, która wspiera wydarzenie nieprzerwanie od 2018 r.