Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wspiera pasjonatów tenisa stołowego od najmłodszych lat

Pod patronatem KTS Enea Siarkopol w Tarnobrzegu swoją działalność rozpoczęła klasa sportowa tenisa stołowego. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów sportowe pasje będą w niej rozwijali uczniowie już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. To ogromna szansa dla młodych adeptów tej dyscypliny sportowej, a także nadzieja na wychowanie nowych mistrzów. W tym samym czasie w Tarnobrzegu rozgrywane są II Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym – impreza ta wpisuje się w popularyzację tej lubianej dyscypliny.

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu po raz pierwszy rozpoczęli uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje talenty w tenisie stołowym. Specjalnie dla nich, dzięki zaangażowaniu i wsparciu Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg, ruszyła klasa o profilu tenisa stołowego. Jest to jedyna taka klasa w regionie, która będzie szkolić przyszłych adeptów ping-ponga już od siódmego roku życia. Klasa liczy 21 uczniów i 2 instruktorów – trenerów mistrzowskich zawodniczek KTS-u.

– Współpraca z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg jest dla nas powodem do radości nie tylko ze względu na odnoszone zwycięstwa i mistrzowskie tytuły profesjonalnych zawodniczek, ale także z uwagi na to, że swoją pasją do tenisa chętnie dzielą się z innymi, propagując zdrowy styl życia i zachęcając do aktywności fizycznej, zarówno dzieci, jak i dorosłych – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Połaniec.

– W Enei kochamy sport, a jako firma społecznie odpowiedzialna, razem z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, dbamy o edukację sportową dzieci i młodzieży. Patrząc na energię i entuzjazm uczniów rozpoczynających naukę w klasie sportowej, jestem przekonana, że nasza współpraca doprowadzi do tego, że ten popularny sport będzie się jeszcze dynamiczniej rozwijał – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Enea wspiera polski tenis stołowy, zaszczepiając sportowe pasje u dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat. Wspólnie z tarnobrzeskim klubem, którego jest sponsorem tytularnym, promuje tenis stołowy także wśród różnych grup zawodowych. Jednym z takich projektów są Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym, zorganizowane przez KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg już po raz drugi. O tytuł Mistrza Polski walczy w Tarnobrzegu 21 dziennikarzy z całego kraju. Sponsorem wydarzenia jest Enea Elektrownia Połaniec, a patronat honorowy nad zawodami objęło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.