Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Junior Poznań Triathlon już za nami

Ostatni weekend obfitował w sportowe wydarzenia wspierane przez Eneę. Koncern energetyczny był sponsorem zawodów Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, Poland Business Run oraz Enea Junior Poznań Triathlon.  W Poznaniu na terenie Kompleksu Sportowego Chwiałka w sobotę odbyły się jedne z największych w Polsce multisportowych zawodów dla dzieci – Enea Junior Poznań Triathlon. W tym roku po raz drugi sponsorem tytularnym wydarzenia była Enea.

Poznańska odsłona zawodów dla najmłodszych to największa tegoroczna impreza w Polsce. W tegorocznym Enea Junior Poznań Triathlon dzieci startowały w kilkuosobowych grupach w siedmiu kategoriach wiekowych. Na starcie pojawiły się dzieci w wieku od roku do piętnastu lat. Najmłodszym towarzyszyli rodzice, którzy prowadzili ich podczas pływania, jazdy na rowerze lub rowerze biegowym oraz biegu. Starsi uczestnicy startowali w aquathlonie (pływanie + bieg). Dla zachowania wymogów bezpieczeństwa starty dzieci były podzielone na fale od sześciu do ośmiu osób. Dzieci mogły poczuć się jak profesjonalni zawodnicy – swój sprzęt zostawiały w specjalnie przygotowanych strefach zmian, a na mecie czekał na nich tzw. „pakiet finishera" z medalem, owocami i wodą.

Wsparcie zawodów Enea Junior Poznań Triathlon to element działań Grupy Enea, które mają na celu promowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam bowiem na tym, by najmłodsi mieli szansę rozwijać swoje sportowe talenty i pokochać sport już od najwcześniejszych lat. W tegorocznej edycji triathlonu ponad trzysta dzieci poprzez zabawę mogło sprawdzić swoje sportowe umiejętności, a także zobaczyć jak wyglądają profesjonalnie zorganizowane zawody – powiedział Marcin Wenzel, kierownik Biura Komunikacji w Enei.

Enea, jako sponsor tytularny wydarzenia przygotowała także moc atrakcji dla oczekujących na start dzieci i ich rodziców. W rodzinnej strefie Enei czekały m.in. pokazy robotyki i eksperymenty naukowe, rywalizacja na torze przeszkód, fotobudka, a do wypicia „smocza lemoniada". Dla opiekunów najmłodszych w strefie odpoczynku przygotowano leżaki i pufy.

Grupa Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, zachęcając najmłodszych do aktywności sportowej i udziału w zawodach prowadzi projekt Enea Akademia Sportu. Jest to jeden z najważniejszych programów Grupy Enea prezentowany w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce”. W ramach programu, wspólnie ze szkołami, Enea pomaga szkolić i trenować około trzy tysiące dzieci z Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego i Piły.