Enea mecenasem Filharmonii Zielonogórskiej
Filharmonia w Zielonej Górze dołączyła do instytucji kultury wspieranych przez Eneę. Mecenat symbolicznie zainaugurowano w piątek. W czasie koncertu pn. „Symfonia Patetyczna” gmach zielonogórskiej filharmonii rozświetlały okolicznościowe iluminacje.
Enea angażuje się w rozwój kultury na terenie swojej działalności. Zielona Góra to kolejne miasto, po Poznaniu i Szczecinie, w którym spółka objęła swym patronatem placówkę kulturalną.
– To dla nas zaszczyt, że Enea została mecenasem instytucji tak ważnej dla lokalnej społeczności – powiedziała Magdalena Hilszer, szefowa Biura Komunikacji w Enei. – Od lat wspieramy polską kulturę na najwyższym poziomie. Filharmonia Zielonogórska, w której występują światowej klasy muzycy, to dla zielonogórzan gwarancja wielu pięknych, koncertowych emocji – dodała.
Rozpoczęcie współpracy Filharmonii Zielonogórskiej z Eneą uświetnił uroczysty koncert pn. „Symfonia Patetyczna”, w czasie którego nowy partner rozświetlił gmach filharmonii w granatowym kolorze, nawiązującym do kolorystyki koncernu energetycznego.
– Cieszę się, że wspólnie z Eneą możemy przeżywać chwile zadumy i refleksji w czasie naszych koncertów – zaznaczył Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej. To pod jego batutą, podczas piątkowego wydarzenia, zabrzmiały utwory z kanonu muzyki symfonicznej. W programie znalazły się m.in. kompozycje Verdiego i Czajkowskiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej. Muzyczną ucztę uświetnił Łukasz Długosz uznawany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów.
Enea konsekwentnie angażuje się w wydarzenia kulturalne i wspiera najważniejsze instytucje kultury. Od ponad dwóch lat jest mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, wspiera także Operę na Zamku w Szczecinie. Enea jest także partnerem wydarzeń festiwalowych: Enea Spring Break i Enter Enea Festival. Wspierała również piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.
Podziel się na: