Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Blisko pół miliona kilometrów pokonali uczestnicy akcji Enei „Razem ruszamy do stołu”

Przez wrzesień Enea zachęcała do aktywnego spędzania czasu, regularnego dbania o kondycję fizyczną i zmieniania na lepsze swojego najbliższego otoczenia. Aktywni mieszkańcy miejscowości z terenu działania Grupy Enea zbierali na rzecz miast i gmin kilometry, które były przeliczane na punkty w aplikacji mobilnej. Najaktywniejsze gminy otrzymają profesjonalne stoły do tenisa stołowego. W wielkim sportowym przedsięwzięciu Enei pn. „Razem ruszamy do stołu” rywalizowano również indywidualnie o cenne nagrody rzeczowe.

W wyzwaniu wzięło udział 1 619 osób, które łącznie wykonały 36 991 aktywności. W trakcie całego przedsięwzięcia uczestnicy pokonali 429 173 km na rzecz 245 gmin. Nagrodzono pięć najaktywniejszych, to: Oleśnica (woj. świętokrzyskie), Jastrowie (woj. wielkopolskie), Karsin (woj. pomorskie), Borne Sulinowo  (woj. zachodniopomorskie) i Kaczory (woj. wielkopolskie).

W rywalizacji liczyła się każda aktywność, nie tylko starty w zawodach czy regularne treningi. Punkty były przyznawane za aktywność ruchową związaną z przemierzaniem odległości, jak np. spacery, wędrówki krajoznawcze, bieganie, nordic walking, jazdę na rowerze, hulajnodze, czy rolkach.

Stworzenie mobilnej gry, w której mieszkańcy otrzymują punkty za wykonywane aktywności fizyczne było rozwiązaniem wyjątkowym. Dzięki zastosowanej aplikacji, zintegrowanej z innymi popularnymi aplikacjami sportowymi, z których na co dzień korzysta wiele osób, mieszkańcy zbierali kilometry podczas swoich zajęć sportowych i rekreacyjnych – komentuje Joanna Mularczyk, kierowniczka Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Dla pięciu zwycięskich gmin z największą liczbą pokonanych kilometrów, Enea ufundowała profesjonalne stoły do tenisa stołowego. Każda z gmin otrzyma dwa takie stoły, które staną się częścią miejskiej infrastruktury sportowej, dostępnej dla wszystkich chętnych. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają hulajnogi elektryczne i zestawy do gry w tenisa stołowego.

Akcja „Razem ruszamy do stołu” łączyła aktywność fizyczną i ducha rywalizacji. Wyniki okazały się imponujące, tak jak liczba osób, która skorzystała z aplikacji. Wkrótce chcemy ponownie umożliwić rejestrowanie aktywności fizycznej w formule konkursowej w szczytnym celu – dodaje Joanna Mularczyk.

Szczegółowe informacje oraz wyniki konkursu znajdują się na stronie internetowej akcji: https://razem.enea.pl/