Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea zachęca do aktywności fizycznej w kampanii społecznej „Razem ruszamy do stołu”

Właśnie rozpoczęło się wielkie sportowe przedsięwzięcie Enei. Firma zaprasza wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać czas i zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Chętni będą „zbierać kilometry” na rzecz wybranych miast i gmin z terenu działania Grupy Enea. Najaktywniejsze miejscowości zdobędą stoły do tenisa stołowego, które umieszczone zostaną w ogólnodostępnych dla mieszkańców miejscach. Do wygrania są również indywidualne nagrody sportowe. 

By dołączyć do kampanii „Razem ruszamy do stołu” nie trzeba być sportowcem startującym w profesjonalnych zawodach. Wystarczy ruszać się, bo w rywalizacji liczy się każda aktywność na nogach lub na kołach: spacerowanie, wędrówki, bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, hulajnodze czy nordic walking. W akcji może wziąć udział każdy w wieku powyżej 16 lat. Zebrane kilometry będą przeliczane na punkty w aplikacji mobilnej Activy. Do wygrania jest 10 profesjonalnych stołów do tenisa, które będą dostępne dla mieszkańców zwycięskiej gminy lub miasta oraz ponad sto indywidualnych nagród sportowych, wśród nich hulajnogi elektryczne i zestawy do gry w tenisa stołowego.

Do zorganizowania akcji zainspirowała nas ambasadorka naszej marki - Natalia Partyka, która jest znaną i utytułowaną zawodniczką i mimo swojej niepełnosprawności, rywalizuje i wygrywa z rywalkami w pełni sprawnymi. Poza licznymi tytułami w polskim sporcie, jest też wielokrotną złotą medalistką igrzysk paraolimpijskich. Ta niezwykła olimpijka motywuje nas do działania i osiągania sukcesów również w trudnych warunkach, a dla społeczeństwa stanowić może doskonały wzór do naśladowania – podkreśla Joanna Mularczyk, kierowniczka Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Enei.

Na liście miast i gmin, na rzecz których można zbierać punkty są wybrane miejscowości z terenu działania Grupy Enea z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i  zachodniopomorskiego. By zbierać punkty, aktywności można podejmować na terenie całej Polski. Akcja potrwa do 24 września. Do udziału w niej potrzebna jest darmowa aplikację Activy, dostępna na platformach Google Play oraz App Store. Uczestnicy muszą również wskazać gminę lub miasto, dla którego będą gromadzić kilometry.

- Wraz z naszą ambasadorką Natalią Partyką chcemy promować sport i zdrowy tryb życia, jednocześnie integrując społeczności. Kluczowymi elementami naszej kampanii społecznej są wspólnota oraz  zdrowie. Nagradzamy bowiem wspólną aktywność, zachęcamy do regularnego ruchu w większym gronie osób, co przyniesie korzyści nie tylko uczestnikom wyzwania, ale również całym lokalnym społecznościom. Zapraszam do włączenia się w akcję razem z rodziną i przyjaciółmi, bo każdy kilometr ma znaczenie – dodaje Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei.     

Szczegóły konkursu, lista gmin i regulamin dostępne są na stronie razem.enea.pl. Ze szczegółami konkursu można zapoznać się również w Biurach Obsługi Klienta Enei.