Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Fundacja Enea wspiera siatkarskie młode talenty ze Stowarzyszenia Czarni Radom

Fundacja Enea została partnerem Stowarzyszenia Czarni Radom, które na co dzień zajmuje się promocją siatkówki, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży w regionie radomskim. Projekt rozszerza współpracę pomiędzy Eneą Wytwarzanie, a klubem Cerrad Enea Czarni Radom. Spółka jest sponsorem „Wojskowych” już trzeci sezon z rzędu, a wsparcie udzielone przez Fundację należy do licznych inicjatyw, które promują aktywność dzieci i młodzieży oraz ideę rozwoju społeczności lokalnych na terenie działania Grupy Enea.

Oprócz sponsoringu seniorów Cerradu Enei Czarnych Radom, Enea Wytwarzanie wspiera również grupy młodzieżowe. W ramach projektu Enea Akademia Sportu klub zorganizuje m.in. mini ligę siatkarską dla dzieci i młodzieży. Dzięki współpracy Stowarzyszenia Czarni Radom z Fundacją Enea zakres wsparcia sportu młodzieżowego zostanie znacznie rozszerzony.

Działalność Stowarzyszenia Czarni Radom idealnie wpisuje się w założenia Fundacji, która realizuje politykę społecznej odpowiedzialności w Grupie Enea. Jednym z głównych obszarów jej funkcjonowania jest m.in. wspieranie kultury fizycznej i sportu amatorskiego. Dzięki współpracy Fundacji ze Stowarzyszeniem Czarni Radom, najmłodsi adepci będą mieli jeszcze większe szanse na rozwój swoich sportowych talentów. Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie od najmłodszych lat mogli pod okiem profesjonalistów odkrywać siatkówkę i czerpać z niej radość. Być może w przyszłości zasilą szeregi drużyny seniorów. Nasza dotychczasowa współpraca w charakterze sponsora drużyny Cerrad Enea Czarni Radom przyniosła wiele obustronnych korzyści, dlatego wierzymy, że inwestycja w sport młodzieżowy będzie jej kolejnym krokiem. Konsekwentnie budujemy w Radomiu silną markę siatkarską – powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych.

Dzięki współpracy Fundacji Enea ze Stowarzyszeniem Czarni Radom, zorganizowane zostaną zajęcia sportowe, w których uczestniczyć będą dzieci i młodzież z regionu radomskiego. Młodzi adepci siatkówki będą brali udział w regionalnych zawodach siatkarskich, do których będą się przygotowywać w specjalnie zamówionych strojach treningowych oznakowanych logotypami Fundacji Enea. To również projekt zakładający przekazywanie wartości patriotycznych, dlatego młodzi siatkarze będą czynnie uczestniczyć w  uroczystościach takich, jak Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czy Święto Niepodległości.

Realizując działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, Grupa Enea dba i wspiera społeczności lokalne. Szczególnie aktywna jest tam, gdzie zlokalizowane są jej spółki. Działania te wzmacniane są przez Fundację Enea, która prowadzi szereg projektów sportowych dla dzieci i młodzieży. Już ponad 4 tysiące młodych zawodników w całej Polsce rozwija swoje umiejętności sportowe pod szyldem Enea Akademia Sportu. Od dziś do tego grona dołączy Stowarzyszenie Czarni Radom – powiedziała Anna Lutek, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei.

Uczestnicy projektu będą mieli zapewnione: profesjonalną opiekę trenerską, dostęp do sprzętu i obiektów sportowych, a także najnowszych technologii informatycznych, medycznych i szkoleniowych, podnoszących umiejętności i osiągnięcia sportowe.

Jesteśmy wdzięczni firmie Enea za to, że wspólnie realizujemy kolejny projekt i połączyliśmy siły razem z Fundacją Enea w działaniach na rzecz budowania grup siatkarskich dzieci i młodzieży w Radomiu, które będą mogły w przyszłości zasilić szeregi plusligowej drużyny. Budowanie silnych grup młodzieżowych, które naturalnie przechodzą do profesjonalnego sportu, reprezentując wysoki poziom, jest w dzisiejszym sporcie niezbędne, by osiągać sukcesy. Cieszymy się, że Enea po raz kolejny inwestuje w rozwój sportu w regionie, realizując politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, bo takie działania są w dzisiejszych, trudnych czasach bezcenne – powiedziała Halina Bąk, prezes Stowarzyszenia Czarni Radom.

To bardzo dobry dzień dla wszystkich miłośników sportu i przyjaciół Stowarzyszenia Czarni Radom. Bardzo dziękuję Fundacji Enea i Enei Wytwarzanie za zaangażowanie we wsparcie radomskiego sportu młodzieżowego. Dzięki rozpoczętej dzisiaj współpracy, Czarni Radom – jedna z najcenniejszych marek, jaką posiadamy w Radomiu, z olbrzymimi tradycjami i ambicjami sportowymi – będzie mogła rozwijać się i funkcjonować na jeszcze wyższym poziomie. W sporcie poza osiąganymi wynikami ważna jest również stabilizacja, która dzięki wsparciu Fundacji Enea i rozwojowi grup młodzieżowych zostanie zapewniona. Mieszkańcy regionu radomskiego, również ci najmłodsi, kochają siatkówkę i jestem przekonany, że wspólny projekt Fundacji Enea i Stowarzyszenia Czarni Radom przyniesie wymierne efekty – podkreślił Marek Suski, Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.