Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Poznań Business Run już 8 września!

Już w niedzielę 8 września poznaniacy (i nie tylko) pobiegną na dystansie 3,4 km, aby wesprzeć tegorocznych beneficjentów wyjątkowego projektu. Główne hasło biegu Poland Business Run brzmi „Pobiegniesz - pomożesz”. Celem organizatora – Fundacji Poland Business Run – jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tym roku pięcioosobowe zespoły pobiegną także w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie i po raz pierwszy w Szczyrku.

To, co odróżnia ten bieg od innych, to rywalizacja drużyn w szczytnym celu – wsparcia beneficjentów w 10 miastach w Polsce. Zgodnie z nazwą przedsięwzięcia w skład  drużyn wchodzą głównie pracownicy firm, urzędów czy innych organizacji. Tu właśnie biznes spotyka się z dobroczynnością. Nad ogólnopolskim wydarzeniem pieczę sprawuje Fundacja Poland Business Run, wspierana przez lokalnych organizatorów i sponsorów. W Poznaniu to wielkopolskie firmy sponsorują wydarzenie lub w ramach wolontariatu, dbają o wszystkie aspekty organizacyjne.

Z roku na rok zainteresowanie Poland Business Run i liczba biegaczy rośnie. W tej chwili na listach startowych w całej Polsce jest już 28,6 tys. biegaczy, a w kilku miastach rejestracja wciąż jest otwarta. Przygotowanie tak dużego biegu tego samego dnia w 9 lokalizacjach to duże wyzwanie, które nie udałoby się bez wsparcia lokalnych sponsorów, partnerów i współorganizatorów – powiedziała Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Największą poznańską sztafetę biegową sponsorują m.in. Enea, Santander Leasing, Volkswagen Poznań, GLS, Dachser Intelligent Logistics, Kimball Electronics Poland, Hochland Polska i Biofarm. Współorganizacji przedsięwzięcia podjęli się poza Fundacją m.in.: DPS Software, Q&A Agencja PR i Volkswagen Group Services.

W ubiegłych latach pracownicy Hochland Polska chętnie brali udział w tym wydarzeniu, ale w tym roku zdecydowaliśmy się być sponsorem głównym biegu Poznań Business Run. Barwy Hochland Polska zdecydowało się reprezentować aż 50 osób zrekrutowanych spośród pracowników firmy. Grupa kibiców składająca się z pracowników firmy Hochland i ich rodzin zostanie wyposażona w gadżety kibica, a na trasie biegu znajdzie się strefa kibica dopingująca biegaczy. W strefie chillout powstanie strefa Hochland gdzie foodtruck bedzie sprzedawać serdogi, tosty, a dochód zostanie przeznaczony na wsparcie Fundacji Poland Business Run. Ważny dla nas jest fakt, że każdorazowo środki z opłat wpisowych przekazywane są na wsparcie konkretnych, wytypowanych beneficjentów - powiedział Jacek Kostka, wiceprezes Hochland Polska.

Podobnie uważa Andrzej Wasielewski, dyrektor Planowanie i Realizacji Inwestycji GLS PolandW tym roku już po raz czwarty nasza firma wesprze bieg jako wyłączny Partner Logistyczny wydarzenia oraz sponsor główny Poland Business Run w Poznaniu i Krakowie. Z satysfakcją patrzymy również na zaangażowanie naszych pracowników. Jesteśmy dumni, że w tym roku reprezentować nas będzie aż 16 drużyn. 80 osób z naszej firmy aktywnie zaangażuje się w pomaganie poprzez bieganie! Od godziny 10:00 w Poznaniu przy Wartostradzie koło Mostu Św. Rocha będziemy czekać na Państwa w Strefie GLS. Pojawią się tam między innymi słynne już Blender Bike'i, a więc rowery, dzięki którym będzie można przygotować sobie orzeźwiający koktajl.

To nie jedyne atrakcje czekające na zawodników w strefie finiszera biegu na prawobrzeżnej części Warty w okolicy Mostu  Św. Rocha. Enea, sponsor główny biegu, przygotuje strefę aktywności dla biegaczy i kibiców. Ten poznański innowacyjny koncern surowcowo-energetyczny ma doświadczenie dodawaniu energii wielu imprezom sportowym - od siatkówki i koszykówki począwszy, przez wioślarstwo, na triathlonie kończąc. Oznacza to, że przed biegiem w strefie Enei będzie można się aktywnie rozgrzać, zaś po ukończonej rywalizacji perfekcyjnie zrelaksować.

Poznań Business Run to wyjątkowe wydarzenie, które łączy przyjemność biegania z pomocą innym. Ogromnie cieszy nas, że Enea jest częścią tego projektu, a pracownicy Grupy Enea tak  chętnie angażują się w to charytatywne wydarzenie - w tym roku na starcie Poznań Business Run stanie rekordowa liczba 145 pracowników Enei – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji w Enei. Oprócz środków zebranych przez organizatora na rzecz osób niepełnosprawnych, każdy kilometr wybiegany przez pracowników Enei zaliczamy na poczet naszego projektu wolontariackiego Biegamy-Zbieramy-Pomagamy, którego finałem będzie wsparcie dla wybranego  przez  pracowników  uczestniczących w programie celu charytatywnego – dodała Magdalena Hilszer.

Wprawdzie listy startowe w Poznaniu wypełniły się w kilka minut, nie oznacza to jednak, że proces zbierania środków dla beneficjentów jest również zamknięty. Mowa o programie „Pomagam Bardziej”, w ramach którego zgłoszone już sztafety walczą między sobą o specjalne żółte koszulki liderów, zaprojektowane przez Roberta Kupisza – oczywiście poprzez zbieranie dodatkowych środków dla beneficjentów. W tej chwili w charytatywnej rywalizacji wygrywa drużyna z firmy Santander Leasing, tuż za nią jest ADM SSC oraz Profood. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem strony: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan/teams

Oto, jak poznańska edycja wygląda w liczbach:

4000 biegaczy, ponad 267,7 tys. złotych zebranych z opłat startowych i ponad 6 tysięcy złotych zebranych w trakcie akcji "Pomagam Bardziej".

Beneficjenci:

Tym niemniej Poznań Buisness Run to przede wszystkim ludzie i realna pomoc beneficjentom tegorocznej edycji. Sztafeta wspierać będzie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Pierwszy beneficjent to pan Włodzimierz Habernik. 63-latek z Wielkopolski, któremu z powodu wypadku w pracy amputowano lewą nogę. Nowa proteza zapewni mu wsparcie w jego działalności społecznej, bo jak sam twierdzi - chce pomagać innym dopóki starczy mu sił. Kolejnym beneficjentem jest Piotr Kąkol, 37-latek, który w wyniku wypadku komunikacyjnego utracił lewą nogę. Piotr mimo wielu przeszkód, z którymi walczył na przestrzeni 10 lat, w końcu odnalazł się w sporcie. Nowoczesna proteza ułatwi mu codzienne życie, a także pozwoli spełniać się w sferze sportowej. Do beneficjentów dołączył także Patryk Dąbrowski, który w 2018 uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy. Po doznaniu porażenia kończyn dolnych, każdego dnia walczy o powrót do życia sprzed wypadku, aby móc realizować swoje muzyczne i sportowe pasje. Dzięki biegaczom z Poznania otrzyma dofinansowanie do wózka aktywnego. PBR to także bieg dla najmłodszych: 7-letnia Michalina Helmhen, która potrzebuje także wózka aktywnego i Grzesiu Świniarski, który zmaga się z problemami ruchowymi na skutek dziecięcego porażenia mózgowego.

Więcej informacji na https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan