Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Mini Cup 2018 – młode talenty siatkarskie wspierane przez Eneę

W poznańskiej Hali widowiskowo-sportowej Arena spotkali się dziś uczniowie poznańskich szkół podstawowych, by rywalizować ze sobą w finałowym turnieju Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej. Zawody rozgrywane są w ramach projektu Enea Akademia Sportu, który od kilku lat z powodzeniem realizowany jest we współpracy z klubem sportowym Enea Energetyk Poznań. Dzięki tej współpracy najmłodsi mają szansę rozwijać swoje sportowe talenty pod okiem profesjonalistów. To piąta edycja Enea Mini Cup.

Poznańska Arena opanowana została przez młodych uczestników Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej. Majowy finał Enea Mini Cup 2018 zgromadził 60 zespołów, uczniów klas IV-VI, którzy rywalizowali między sobą w składach dwu, trzy i czteroosobowych. Młodym siatkarzom kibicowali ich szkolni rówieśnicy i uczestnicy Enei Akademii Sportu. Zwycięzcy pojadą na trzydniowe siatkarskie campy w Kołobrzegu, które zostaną zorganizowane w połowie czerwca.

Finałowy turniej to dla młodych ludzi sprawdzian umiejętności, nad rozwojem których siatkarze i siatkarki pracowali przez ostatni rok szkolny na dodatkowych zajęciach sportowych, organizowanych w ramach Enei Akademii Sportu. Tworząc naszą Ligę Mini Piłki Siatkowej, postawiliśmy na rozwój dziecięcej siatkówki. Wierzymy, że od najmłodszych lat można przekonywać do tej dyscypliny, a nawet już na tym etapie poszukiwać talentów sportowych – mówił Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei. – Nasze działania systematycznie wspierają system szkolenia najmłodszych. Wspólnie z profesjonalistami z klubu sportowego budujemy piramidę szkoleniową, której efektem jest wprowadzanie najlepszych na kolejne etapy i szczeble sportowej kariery – dodał Sławomir Krenczyk.

W sporcie ważny jest talent, który musi być wspierany przez systematyczne treningi i pracę. Dziś ci młodzi ludzie mogą się sprawdzić w profesjonalnie zorganizowanym turnieju, to bezcenne doświadczenie dla każdego początkującego sportowca – podkreślał Robert Rakowski, prezes klubu Enea Energetyk Poznań. – Chcemy rozwijać profesjonalną piłkę siatkową w Poznaniu i osiągać sukcesy na skalę kraju i nie tylko. Już możemy się chwalić. Do tegorocznych Finałów Mistrzostw Polski awansowały młodziczki, juniorki i kadetki. W Wielkopolsce nie ma i nie było drużyny, która wprowadziłaby do finałów trzy zespoły z różnych kategorii wiekowych. To najlepszy wzór dla uczestników dzisiejszego turnieju – dodał Robert Rakowski.

Na wszystkich uczestników, poza sportowymi emocjami, czekały dodatkowe atrakcje, m.in. dmuchane zamki, specjalne upominki czy malowanie twarzy. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla kibiców. Najlepiej dopingująca szkoła otrzymała sprzęt sportowy.

Ambasadorką Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata. Od pierwszej edycji Liga gromadzi około 1 000 dzieci z 30 szkół z Poznania i okolic. W rozgrywkach rywalizuje blisko 250 zespołów.