Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Lśniące światełko z Eneą w Gorzowie

Gorzowski Stary Rynek rozbłysnął tysiącami światełek. Iluminację świetlną, w piątkowy wieczór, uroczyście zapalił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa i Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei. Oprócz tradycyjnych lampek, dzięki Enei w Gorzowie pojawiło się kilkanaście dodatkowych, świątecznych elementów świetlnych.

Gorzowianie, którzy przybyli na Stary Rynek, mogli podziwiać rzeźby świetlne stworzone z kilkudziesięciu tysięcy energooszczędnych lampek. Do wykonania iluminacji zużyto ponad 10 kilometrów kurtyn, łańcuchów i węży świetlnych. Z ponad 180 tysięcy punktów świetlnych powstały bajkowe instalacje, m.in. prezenty i bramy świetlne otoczone girlandami. Najbardziej okazałą z nich jest wysoka na pięć metrów karoca. Nie mogło oczywiście zabraknąć podświetlanego tronu Świętego Mikołaja – ten cieszył się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci.

Tuż po zachodzie słońca na scenie Enei rozpoczęła się część oficjalna z życzeniami od  Sławomira Krenczyka, dyrektora Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei i Jacka Wójcickiego, prezydenta Gorzowa. Zaproszeni na scenę goście wspólnie zapalili symboliczne „Lśniące światełko z Eneą”.

Z radością uruchamiamy iluminację świąteczną w Gorzowie i przynosimy już teraz do mieszkańców i ich gości świąteczny nastrój. Instalacja powstała z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii – powiedział Sławomir Krenczyk, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enei. –  Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia chciałbym życzyć Państwu niezapomnianych chwil oraz nowych, wspaniałych możliwości w nadchodzącym roku. Niech nadchodzący rok będzie pełen dobrej energii – dodał.

Przed nami chwila niezwykła i bardzo miła bo oficjalnie uruchamiamy świąteczne oświetlenie w centrum miasta, na Starym Rynku. Światła potrzebujemy, by być szczęśliwymi. I liczę, na to, że dzięki współpracy z Grupą Enea,  gorzowianie w okresie świątecznym będą najszczęśliwszymi ludźmi na świecie, bo w mieście światła nie zabraknie. Cieszę się z tej współpracy, bo dzięki niej co roku mieszkańcy Gorzowa otrzymują inne ciekawe świąteczne świetlne instalacje. Razem z nimi w takim nastroju oczekuję tych wyjątkowych świąt – powiedział Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Świąteczny nastrój w Gorzowie zapewni także około setka ozdób na słupach oświetleniowych, m.in na Moście Staromiejskim i głównych ulicach miasta: na ul. Chrobrego oraz ul. Jagiełły aż do ul. Borowskiego.

Bożonarodzeniowa dekoracja będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny.