Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea mecenasem Opery na Zamku w Szczecinie

Opera na Zamku w Szczecinie zyskała nowego Mecenasa. To kolejna instytucja kulturalna, którą wspiera Enea. Z okazji rozpoczęcia współpracy, podczas premiery  "Crazy for you” z muzyką braci Gershwin, gmach Opery rozświetli wyjątkowa iluminacja świetlna.

Enea angażuje się w rozwój kultury na terenie swojej działalności, a współpraca z Operą na Zamku w Szczecinie jest tego dobrym przykładem. Opera na Zamku to jeden z największych teatrów w województwie zachodniopomorskim i jedyny teatr muzyczny w regionie.  Jest także wysoko cenionym ośrodkiem kultury w Polsce, oferującym repertuar na najwyższym poziomie artystycznym. 

- Z radością wspieramy instytucje kultury z północno-zachodniej Polski, gdzie mieszka najwięcej naszych Klientów. Od lat wspieramy polską kulturę, tę na najwyższym poziomie, z ambitnymi projektami i pozytywnie postrzeganą przez Mieszkańców naszego obszaru działania. Szczególnie bliska naszemu sercu stała się więc Opera na Zamku w Szczecinie – instytucja, z której dumni są szczecinianie – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

Opera na Zamku w Szczecinie to gwarancja wysokiego poziomu artystycznego przedstawień, odwaga w podejmowaniu trudnych tematów, zróżnicowany i inspirujący repertuaru, a dzięki temu – frekwencyjne triumfy. Po remoncie obiektu, od 2015 roku w teatrze odbyło się już 8 premier, ponad 190 wydarzeń, a odwiedziło go blisko 50 tysięcy widzów. Obiekt dysponuje obecnie trzema scenami i jest jednym z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie.  Jego akustyka porównywana jest z akustyką w Operze Wiedeńskiej.

- By prezentować publiczności spektakle na niezmiennie wysokim poziomie konieczna jest współpraca z firmami, które doceniają znaczenie Opery na Zamku w kształtowaniu wyobraźni i wrażliwości widzów. Taką firmą okazała się Enea – nasz nowy Mecenas. Dzięki wsparciu Enei Opera na Zamku może pokazać swojej publiczności tak opery ambitne i kameralne, jak np. „The Turn of The Screw. Dokręcanie śruby” – światową prapremierę opery B. Brittena jak i musical „Crazy for You” braci Gershwin – powiedział Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku.

Na scenie nie brakuje także światowych arcydzieł, takich jak „Carmen” czy „Traviata”, realizowanych  w inspirująco unowocześniony sposób. Już 3 marca, na wszystkich melomanów czeka premiera spektaklu „Crazy for You” z doskonałą muzyką braci Gershwin. Musical, który nawiązuje do najlepszych tradycji „Złotych czasów Broadwayu” lat 20. i 30. Ciekawa fabuła, zabawne dialogi i całe mnóstwo najpiękniejszej muzyki George'a Gershwina to przepis na hit, który tak czaruje widzów na całym świecie. Dodatkową niespodzianką dla gości Opery, ale także przechodniów będzie iluminacja świetlna budynku w kolorze granatowym – nawiązującym do kolorystyki nowego mecenasa Opery Enei.

Enea konsekwentnie angażuje się w najważniejsze wydarzenia kulturalne i wspiera najważniejsze instytucje kultury. Od ponad dwóch lat, nieprzerwanie jest mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, wspiera także Filharmonię Zielonogórską. Enea jest także partnerem wydarzeń festiwalowych: Enea Spring Break i Enter Enea Festival. Wspierała również piętnastą edycję Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.