teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Świąteczny Szczecin lśni z Eneą

Tłumy szczecinian odwiedziły w niedzielę "Leśny Zakątek" na pl. Lotników w Szczecinie, gdzie stworzona została świąteczna strefa Enei z wieloma zimowymi atrakcjami. Nie zabrakło kolęd, gorącej czekolady, rzeźbienia w lodzie i imponującego pokazu świateł.

Prawdziwie świąteczna atmosfera zagościła w centrum Szczecina. Enea zorganizowała w niedzielę wydarzenie pt. „Lśniące światełko z Eneą”. Na Placu Lotników mieszkańcy i goście, którzy przyjechali do stolicy Zachodniego Pomorza, mogli podziwiać rzeźby świetlne stworzone z kilkudziesięciu tysięcy energooszczędnych lampek. Do wykonania iluminacji zużyto ponad 10 kilometrów kurtyn, łańcuchów i węży świetlnych. Z ponad 180 tysięcy punktów świetlnych powstały bajkowe instalacje, m.in. prezenty i bramy świetlne otoczone girlandami.  Najbardziej okazałą z nich jest wysoka na pięć metrów karoca. Nie mogło oczywiście zabraknąć podświetlanego tronu Świętego Mikołaja - ten cieszył się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci. Także dorośli z przyjemnością robili sobie zdjęcia i udostępniali je na portalach społecznościowych, oznaczając dopiskiem #dzielimysieenergia.

Bardzo się cieszę, że wspólnie z Miastem Szczecin i Żeglugą Szczecińską możemy sprawić radość mieszkańcom i turystom. Iluminacja świetlna w Szczecinie powstała z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie.  – Zachęcam do wieczornego spaceru, podczas którego w pełni będzie można podziwiać świąteczne dekoracje, które pozostaną w Szczecinie przez dwa miesiące – dodał.

Najmłodsi goście wydarzenia z radością korzystali z zapewnionych przez Eneę atrakcji. Dużym zainteresowanie cieszyły się konkursy z nagrodami, gdzie dzieci musiały odpowiadać na pytania dotyczące świąt i prostych zagadnień z zakresu energetyki. Z zapałem także uczestniczyły w dekorowaniu dwóch ogromnych styropianowych bombek. Obok sceny powstała wielka lodowa rzeźba z logo Enei. Także dzieci mogły spróbować swoich sił w tworzeniu własnych arcydzieł z lodu. Enea dla gości zapewniła gorącą kawę, czekoladę i herbatę. Przed zimnem chroniła także energetyczna zumba prowadzona przez animatorkę przy dźwiękach świątecznych przebojów. Enea przygotowała także fotobudkę z okolicznościową grafiką.

Zaraz po zachodzie słońca na scenie Enei rozpoczęła się część oficjalna z życzeniami od Mariusza Kądziołki, prezesa Enei Oświetlenie, Marcina Pawlickiego, zastępcy prezydenta Szczecina, Wojciecha Drożdża, wiceprezesa Enei Operator oraz prof. Waldemara Wojciechowskiego, prorektora Akademii Sztuki w Szczecinie. Zaproszeni na scenę goście wspólnie zapalili symboliczne „Lśniące światełko od Enei”. Kilkumetrowe snopy światła rozjaśniły niebo nad Placem Lotników, pięknie oświetlając rzeźbę lodową – logo Enei.  

Po świetlnym pokazie mieszkańcy Szczecina usłyszeli instrumentalne wersje amerykańskich kolęd w wykonaniu artystów Akademii Sztuki: Barbary Rudzińskiej i Marty Kijek, a także świąteczne utwory, przepełnione pozytywną energią, w aranżacji Klaudii Błaszczyk, Natalii Grudnik, Justyny Pustówki, Malwiny Bieganowskiej, Krzysztofa Wyszyńskiego, Dominika Szczepaniaka i Zespołu Christmas Time Mistletoe and Wine.

Dziękujemy za udział w „Lśniącym światełku z Eneą”!

Zapraszamy do odwiedzin Szczecina – świetlne atrakcje Enei pozostaną jeszcze przez najbliższe dwa miesiące!