teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Szczecin pełen świątecznego światła z Eneą

W najbliższą niedzielę  zapraszamy na wydarzenie zorganizowane w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego - Lśniące światełko z Eneą. Na Placu Lotników mieszkańcy będą mogli podziwiać rzeźby świetlne stworzone z kilkudziesięciu tysięcy energooszczędnych lampek.

By wprowadzić mieszkańców Szczecina w prawdziwie świąteczną atmosferę Enea wraz z Żeglugą Szczecińską, w ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem, przygotowała niedzielę pełną atrakcji. W trzech miejscach w centrum miasta – na pl. Lotników, pl. Żołnierza Polskiego i w Alei Kwiatowej obywa się Jarmark Bożonarodzeniowy. Każde z tych miejsc na czas jarmarku zmieni swoją nazwę. Od 16 do 23 grudnia Aleja Kwiatowa stanie się Świetlistą Aleją, pl. Żołnierza Polskiego Przystankiem Św. Mikołaja, a pl. Lotników zmieni nazwę na Leśny Zakątek.

– Bardzo się cieszę, że wspólnie z Miastem Szczecin i Żeglugą Szczecińską możemy sprawić radość mieszkańcom i turystom. Iluminacja świetlna w Szczecinie powstała z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii – powiedział Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. – Zachęcam Państwa do wieczornego spaceru, podczas którego w pełni będzie można podziwiać świąteczne dekoracje, które pozostaną w Szczecinie przez dwa miesiące.

Enea w niedzielę 18 grudnia od godziny 12 zaprasza na atrakcje przygotowane na placu Lotników w ramach „Lśniącego światełka z Eneą”. Na najmłodszych czekać będą animacje i zabawy, a na trochę starszych energetyczna zumba. Enea przygotowała także fotobudkę z okolicznościową grafiką, możliwość tworzenia rzeźby lodowej oraz dekorowania styropianowych bombek i zrobienia świątecznych ozdób. Nie zabraknie konkursów - oczywiście z nagrodami. Gorącą atmosferę zapewni także rozgrzewająca czekolada, kawa i herbata. O godzinie 16 na Scenie Enei rozpocznie się część oficjalna. Wystąpią tu artyści Akademii Sztuki w Szczecinie. Usłyszymy instrumentalne wersje amerykańskich kolęd  w wykonaniu Barbary Rudzińskiej oraz Marty Kijek, a także świąteczne utwory przepełnione pozytywną energią w wykonaniu Pauliny Skrzypek, Pauliny Grześków, Justyny Pustówki, Krzysztofa Wyszyńskiego, Malwiny Bieganowskiej i duetu OHO!KOKO!

Zachęcamy do udziału w „Lśniącym światełku z Eneą”!

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej oraz cieplnej. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Sieci Enei pokrywają 20 proc. kraju, w skład Grupy wchodzi także największa polska elektrownia na węgiel kamienny ‑ Elektrownia Kozienice. Lubelski Węgiel Bogdanka to z kolei najbardziej efektywne przedsiębiorstwo górnicze w Polsce. Enea jest głównym odbiorcą produktów kopalni, a Bogdanka to największy dostawca węgla dla aktywów wytwórczych koncernu. Obie firmy są notowane na warszawskiej giełdzie. Jesienią 2015 r. Grupa Enea stała się właścicielem łącznie 66 proc. akcji LW Bogdanka.