Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej pomaga wyszukać siatkarskie talenty wśród dzieci i młodzieży

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej to skierowany do dzieci i młodzieży projekt, którego zadaniem jest wyłowienie siatkarskich talentów. W pierwszej edycji ligi bierze udział blisko 250 zespołów z ponad 30 szkół podstawowych. Sponsorowany przez Eneę projekt ma pomóc w rozwoju profesjonalnej siatkówki na terenie Poznania i okolic. Ambasadorką Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest znana siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Liga jest częścią projektu Enea Akademia Sportu, którego zadaniem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Ligowe rozgrywki będą się składały z dziewięciu imprez przeznaczonych dla dzieci z klas IV-VI podstawówki. Czwartoklasiści stworzą siatkarskie dwójki, piątoklasiści – trójki, a szóstoklasiści – czwórki. Rozgrywki Enei Ligi Mini Piłki Siatkowej organizowane są przez klub Energetyk Poznań, z którym od wielu lat współpracuje Enea.

– Pomysł na zawody dla młodzieży jest efektem naszej długotrwałej współpracy z Eneą. Nowe rozgrywki to zalążek kompleksowego programu, który ma doprowadzić do rozwoju profesjonalnej piłki siatkowej w Poznaniu – powiedział Robert Rakowski, prezes Klubu Sportowego Energetyk Poznań.

– Ligę zainaugurował turniej dwójek dla 4-klasistów rozegrany w poniedziałek w poznańskiej hali Arena. W pierwszych rozgrywkach na 16 boiskach zagrało 150 dwójek, reprezentujących ponad 30 szkół podstawowych aglomeracji poznańskiej. Już na początku rozgrywek widać, że wśród dzieci są siatkarskie diamenty- liga ma pomóc je oszlifować – dodał Robert Rakowski.

Rozgrywki będą okazją do sprawdzenia umiejętności, nad którymi młode siatkarki i siatkarze pracować będą w swoich szkołach na dodatkowych zajęciach sponsorowanych przez Eneę. W projekt zaangażowani są trenerzy Energetyka oraz zawodniczki II ligowego zespołu, co pozwoli na stworzenie piramidy szkoleniowej i systematyczne wprowadzanie najlepszych zawodników na wyższe szczeble siatkarskiej kariery.

– W branży elektroenergetycznej wiemy jak ważna jest stabilność i systematyczność. W taki sam sposób podchodzimy do naszego zaangażowania w sport, dlatego wspólne z Energetykiem postanowiliśmy stworzyć Enea Ligę Mini Piłki Siatkowej. Mam nadzieję, że projekt ten zaowocuje rozwojem zawodowej siatkówki w Poznaniu i pomoże wyłowić siatkarskie talenty – przekazał Sławomir Krenczyk, Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei.

Enea jest sponsorem całego cyklu zawodów. Firma, dodatkowo jako zachętę do treningów, przygotowała dla uczestników ligi specjalne stroje sportowe. Każdy z zawodników otrzyma sportową koszulkę i spodenki. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i trzydniowe campy z mistrzami polskiej siatkówki.

– Cieszę się, że dzieci i młodzież będą mogły rywalizować w profesjonalnie zorganizowanej lidze. Takie projekty jak Enea Liga Mini Piłki Siatkowej pozwalają zaszczepić sportowy gen- w sporcie ważny jest talent, ale bez systematycznej pracy nie da się osiągnąć dobrych wyników – powiedziała Katarzyna Skowrońska-Dolata, ambasadorka Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej.

Wielki finał ligi, czyli „Enea Mini Cup" zaplanowano na 25 maja 2017 r. Dla biorących udział w projekcie zawodniczek i zawodników przygotowane zostaną specjalne atrakcje.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej to projekt nakierowany na długofalową działalność na rzecz rozwoju piłki siatkowej w Poznaniu. Ambicją Enei i KS Energetyk jest utworzenie i wdrożenie systemu szkolenia od szkoły podstawowej do profesjonalnych rozgrywek seniorskich piłki siatkowej. Liga ma też popularyzować piłkę siatkową, wspierać rozwój fizyczny dzieci i młodzieży oraz propagować zdrowy styl życia.