Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Bożonarodzeniowa iluminacja Enei na Rynku w Lesznie

Świąteczna iluminacja Enei w tym roku rozświetli Rynek w Lesznie. Z kilkudziesięciu tysięcy energooszczędnych lampek pracownicy Enei stworzyli świetlne rzeźby. Ozdoby będzie można podziwiać od soboty (5 grudnia). Tego dnia w Lesznie odbędą się „Biało-Niebieskie Mikołajki”, podczas których prezydent miasta włączy oświetlenie 12-metrowej choinki.

W Lesznie zainstalowany zostanie zestaw iluminacji Enei, który w ubiegłym roku można było podziwiać w Poznaniu na Placu Wolności. Jednym z bardziej okazałych obiektów jest wysoka na pięć metrów karoca w kształcie bombki. Leszczyński rynek ozdobi też kilka trzymetrowych bram oraz wielki fotel Świętego Mikołaja.

- Przygotowane przez Eneę dekoracje powstały z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii. Kilkadziesiąt tysięcy punktów świetlnych zużywa około 14 kW prądu, czyli tyle ile około siedem czajników elektrycznych - powiedział Piotr Koczorowski, prezes Enei Oświetlenie.

Bożonarodzeniowa dekoracja będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny.

„Biało-Niebieskie Mikołajki” organizowane są przez Unię Leszno i Miasto Leszno, a ich partnerem jest Enea.

- Bardzo się cieszę, że wspólnie z Grupą Enea możemy sprawić wielką radość mieszkańcom Leszna. Mamy piękną, historyczną Starówkę, którą warto odwiedzić o każdej porze roku. Tym bardziej w okresie świąteczno-noworocznym, gdy Rynek rozświetli piękna iluminacja stworzona przy współpracy miasta i Enei – przekazał Łukasz Borowiak, prezydent Leszna.

- Nasze działania to świetny przykład współpracy samorządu i ważnej dla regionu spółki. Tym bardziej godny uznania, że przynosi realne korzyści dla mieszkańców i podatników. W Lesznie nadchodzące święta będą o wiele piękniejsze i bardziej kolorowe! – dodał prezydent miasta.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 14 na Rynku. W programie są konkursy, zabawy, wspólne kolędowanie oraz świąteczny poczęstunek złożony z barszczu i pierogów. Jedną z atrakcji dla dzieci będzie Mikołaj, któremu pomagać mają śnieżynki. W trakcie imprezy kibice żużla mogą liczyć na spotkanie z zawodnikami Unii Leszno.

Po zmroku prezydent Leszna oraz kapitan Unii Leszno włączą iluminację wysokiej na 12 metrów miejskiej choinki.