Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea Cup na Bułgarskiej

W niedzielę przyprowadź swoje dzieciaki na stadion Lecha Poznań. O godz. 10.00 startuje Piłkarski Piknik Enea Cup, którego organizatorami są Enea oraz Lech Poznań Football Academy. Wstęp bezpłatny!

W programie imprezy m.in. konkurs piłkarski, a w nim: tor przeszkód, strzelanie do bramki z zasłoniętymi oczami, pomiar siły strzału. W zabawie może wziąć udział każdy młody pasjonat futbolu, który tego dnia pojawi się na Bułgarskiej. Na najlepszych czekają nagrody, wśród nich eskorta na jedno ze spotkań Kolejorza, piłka z autografami pierwszej drużyny Lecha i bilety na mecze.

Na 11.00 zaplanowano rozgrywki pomiędzy Lech Poznań Football Academy z rocznika 2008 z rówieśnikami z Jagiellonii Białystok. Atrakcją będzie również wizyta Mistrzów Polski!

Dorośli będą mogli stanąć w szranki na boisku mobilnym Football Arena, a fani motoryzacji sprawdzić się za kierownicą najnowszych modeli mercedesa. O odpowiednią atmosferę i oprawę muzyczną zadba DJ, a wszystko to w obiektywie kamery Lech TV. Impreza potrwa do godz. 18.00.

- Cieszymy się, że aż 1000 młodych piłkarzy wystartuje w rozgrywkach Enea Cup – mówi Olga Fasiecka, prezes Fundacji Enea. – Od wielu lat wspieramy rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, realizując projekt Enea Akademia Sportu. Teraz dołącza do niego kolejna, po siatkówce, dyscyplina – piłka nożna – dodaje.

- W czasach, gdy coraz częściej mówi się o zwolnieniach dzieci z zajęć wychowania fizycznego w szkołach, rozrastającego się problemu otyłości i braku aktywności fizycznej u najmłodszych, Lech Poznań chce udowodnić, że można z tym walczyć – mówi Dominik Czapczyk, dyrektor zarządzający LPFA. - W naszych szeregach trenuje około tysiąca kilkulatków, którzy poprzez zabawę piłką nożną marzą o karierze Karola Linettego czy Dawida Kownackiego. Przy tym wszystkim dbają o swój rozwój zarówno fizyczny, jak i mentalny. Nie bez kozery mówi się przecież, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

- Piłka nożna ma przynosić dzieciom przede wszystkim radość i szczęście, a także promować rywalizację w duchu fair play. Musi też wpływać na harmonijny rozwój fizyczny oraz kształtowanie charakteru przyszłych piłkarzy. Coraz większa liczba trenującej młodzieży daje duże prawdopodobieństwo przyszłych sukcesów. Życie jest grą, świat boiskiem, a na tym boisku jest miejsce dla wszystkich – mówi Sławomir Kopczewski, dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonia.

Enea, sponsor polskiego sportu, angażuje się także we wsparcie promocji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Elementem tych działań jest współpraca ze szkółkami piłkarskimi klubów znajdujących się na terenie biznesowego działania Grupy Enea – w Poznaniu (Lech Poznań Football Academy przy klubie Lech Poznań) i w Białymstoku (Białostocka Szkółka Piłkarska Jagiellonia przy klubie Jagiellonia Białystok).

Nagrody dla zwycięzców Enea Cup ufunduje Fundacja Enea. Mecz rewanżowy pomiędzy młodymi piłkarzami z obu szkółek już 19 września, na stadionie miejskim w Białymstoku.