Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea Challenge Family Run, czyli sport dla każdego!

W piątek 24 lipca odbędzie się Enea Challenge Family Run, który rozpocznie sportową rywalizację podczas Enea Challenge Poznań – największej imprezy triathlonowej w Polsce. Bieg odbędzie się nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu, a zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse – 5,4 km oraz 10,8 km. Partnerami biegu zostały dwie prężnie działające w Poznaniu grupy biegaczy: Kobiety biegają oraz Night Runners.

Linię startu wyznaczono na mecie toru regatowego w pobliżu hangarów kajakowych. Z tego miejsca o godzinie 18.00 zawodnicy rozpoczną rywalizację. Trasę Challenge Family Run wyznaczono wzdłuż brzegu Jeziora Maltańskiego. Osoby, które wybrały dystans 5,4 km będą miały do pokonania jedną pętlę wokół akwenu, a zawodnicy zapisani na dystans 10,8 km przebiegną trasę dwukrotnie.

- Enea Challenge Family Run, która jest ostatnią z imprez Road to Challenge to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Być może udział w tym biegu okaże się dla kogoś pierwszym krokiem do spróbowania swoich sił w triathlonie w przyszłości – mówi Grzegorz Kinelski, wiceprezes ds. handlowych Enei. – Zapraszam mieszkańców Poznania, triathlonistów, ich rodziny i wszystkich kibiców do wzięcia udziału w imprezie i wspólnego bieganiadodaje.

Już sama nazwa biegu powinna dopingować zarówno poznaniaków, jak i zjeżdżających do stolicy Wielkopolski triathlonistów do rodzinnego wzięcia udziału w rywalizacji. Dla niektórych będzie to tylko trening, dla innych sportowa integracja.

- Kobiety biegają partnerowały już imprezom biegowym będącym częścią Road to Challenge – tym chętniej zaangażowałyśmy się w bieg otwierający święto triathlonu w Poznaniu. W końcu i tu startuje coraz więcej kobiet, co bardzo nas cieszy – mówi Zofia Wawrzyniak z Kobiety biegają. - Liczymy, że Poznaniacy, a przede wszystkim oczywiście Poznanianki, na sportowo otworzą jedną z większych imprez triathlonowych w Polscedodaje.

Po zakończeniu zmagań zawodnicy będą mogli się posilić na mecie, zaś każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. Na osoby z najlepszymi wynikami będą czekały dodatkowe nagrody. O godzinie 19.30 rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród dla laureatów Enea Challenge Family Run. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Po zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród wszyscy zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w ceremonii otwarcia Enea Challenge Poznań. Mowa tutaj nie tylko o pokazie sztucznych ogni, ale także koncercie wokalisty Genesis - Raya Wilsona. W czasie 3-dniowej imprezy będzie działała specjalna strefa Enei ENERGIA+ Aktywne życie, a w niej mnóstwo dodatkowych atrakcji dla zawodników i pozostałych uczestników.

-Trening wokół Malty, a następnie doskonały koncert, brzmi jak cos dla Night Runnersów – podkreśla Tomasz Makowski z ekipy Night Runners. - Razem z Kobiety biegają uczestniczyliśmy w kilku imprezach biegowych, cieszymy się, że i my możemy uświetnić swoją obecnością rozpoczęcie zmagań triathlonistów. Hasło – ukończyć, znaczy zwyciężyć jest nam również bardzo bliskiedodaje.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Enea Challenge Family Run znajdą wszystkie informacje na stronie internetowej imprezy www.challenge-poznan.pl. W szczególności informacje dotyczące regulaminu biegu czy opłat za pakiety startowe. Podczas rejestracji istnieje możliwość zamówienia okazjonalnej koszulki sportowej.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej: http://www.challenge-poznan.pl/rejestracja.