Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Premiera „Halki” w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Ostatnią premierą sezonu 2014/2015 poznańskiego Teatru Wielkiego jest „Halka” Stanisława Moniuszki. Po raz pierwszy spektakl będzie można zobaczyć dziś 26 czerwca, o godz. 19.00. Na spotkanie z Moniuszką zaprasza Enea – mecenas teatru.

Współczesnego odczytania dzieła Moniuszki dokonał reżyser młodego pokolenia - Paweł Passini, twórca i dyrektor pierwszego w Europie teatru internetowego neTTheatre, dwukrotnie nominowany do nagrody Paszporty „Polityki”. Kierownictwo muzyczne objął dyrektor artystyczny Teatru - Gabriel Chmura. W roli Halki usłyszymy debiutującą na poznańskiej scenie Magdaleną Molendowską, której towarzyszyć będą soliści Teatru Wielkiego.

„Halka” Stanisława Moniuszki, patrona Teatru Wielkiego, to pozycja obowiązkowa w każdym polskim teatrze operowym. Tytuł jest obecny w poznańskiej Operze od 1919 roku, kiedy to zainaugurował działalność teatru.

Na schodach Teatru Wielkiego pojawiło się niecodzienne zaproszenie na przedstawienie. To graffiti, przygotowane wspólnie przez Teatr i Eneę, a na nim współczesne wyobrażenie tytułowej bohaterki dziewiętnastowiecznego dzieła. Zapraszamy do Gmachu pod Pegazem!