Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Poznański Teatr Wielki w czerwieni i granacie

Grupa ENEA została mecenasem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. W ten sposób jedna z najważniejszych firm w Wielkopolsce wspiera najlepszą scenę regionu. Z okazji rozpoczęcia współpracy, podczas sobotniej premiery „Carmen” Georgesa Bizeta, na gmachu teatru pojawi się iluminacja świetlna w kolorach nowego mecenasa: czerwieni i granacie. Nie jest to jedyny projekt kulturalny, w jaki firma się angażuje. ENEA została także sponsorem poznańskiego Festiwalu Malta.

Współpraca to wynik zaangażowania ENEA w rozwój poznańskiej kultury i promocji regionu. Teatr Wielki jest jednym z jej najbardziej cenionych ośrodków, oferuje repertuar na najwyższym poziomie artystycznym. W najbliższą sobotę odbędzie się premiera „Carmen” Georgesa Bizeta. Jedna z najpiękniejszych oper w historii jest dziełem genialnym pod każdym względem. To połączenie niezwykłej, pełnej temperamentu i blasku muzyki oraz najwyższej klasy libretta. Najnowszą wersję przygotowują reżyser Denis Krief i kierownik muzyczny Bassem Akiki. W roli tytułowej wystąpią solistki: Małgorzata Pańko i Helena Zubanovich.

 - Jesteśmy firmą poznańską, wielu naszych Klientów mieszka i pracuje w Wielkopolsce. Dlatego zależy nam na wspieraniu ambitnych projektów, pozytywnie postrzeganych i ważnych dla Mieszkańców naszego miasta i regionu. Sobotnią, czerwono-granatową iluminacją świetlną podczas premiery „Carmen” chcemy podkreślić silny związek ENEA z Poznaniem i Teatrem Wielkimmówi Olga Fasiecka, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej ENEA S.A.

Spółka jest także partnerem biznesowym Teatru Wielkiego. Wygrała przetarg na sprzedaż energii elektrycznej w 2014 roku i dodatkowo zaproponowała władzom instytucji bezpłatny audyt efektywności energetycznej. Specjaliści z ENEA pomagają zoptymalizować zużycie prądu u tak specyficznego Klienta, jakim jest pracujący od godzin porannych, gdy trwają próby, do późnej nocy teatr.

Konsekwentnie wspierając poznańskie wydarzenia kulturalne najwyższej jakości, ENEA zaangażowała się także w tegoroczny Malta Festival Poznań, który rusza już 9 czerwca. Spektakle teatralne i taneczne, performance, koncerty, filmy, wystawy sztuk wizualnych, warsztaty, spotkania i wydarzenia dla dzieci odbywać się będą w kilkunastu miejscach Poznania. Wielkim wydarzeniem będzie koncert Damona Albarna lidera legendarnego zespołu Blur i grupy Gorillaz. ENEA szczególnie zaprasza do Generatora Malta na placu Wolności.

- Przez trzy festiwalowe tygodnie ENEA zapewni uczestnikom festiwalu wiele atrakcji, m.in. niespotykany dotąd pokaz mappingu, czyli sztuki łączenia światła i dźwięku. Postaramy się, by wszyscy odwiedzający plac Wolności poczuli naszą pozytywną energię – dodaje Olga Fasiecka.

Dodatkowe informacje o festiwalu na www.malta-festival.pl