Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Największe zawody triathlonowe w Polsce

To było jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń roku. W ostatni weekend, na poznańskiej Malcie, prawie 2,5 tysiąca „ludzi z żelaza” wzięło udział w ENEA Poznań Triathlon. Zawodowcy i amatorzy pływali, jeździli na rowerze i biegali na dwóch dystansach. Impreza była kluczowym punktem cyklu zawodów triathlonowych ENEA Tri Tour.

Na długim dystansie - 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu - z czasem 04:08:34 zwyciężył Australijczyk Casey Munro. Drugi na mecie był pochodzący z Malborka, Kacper Adam (04:12:03), który wygrał w ten sposób mistrzostwo Polski. Wśród pań triumfowała Ewa Bugdoł z Częstochowy (czas 04:33:03). Na dystansie krótkim doszło do niespodzianki. 24-letni Dariusz Kowalski (UAM Szpot Triathlon Poznań) na finiszu wyprzedził największą gwiazdę zawodów, trzykrotnego mistrza świata, Chrisa „Maccę” McCormacka.

 – Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wystartowali w ENEA Poznań Triathlon. Sportowcy udowodnili, że w Poznaniu nie brakuje zwycięskiej energii. To dyscyplina trudna, wymagająca ogromnej energii, samodyscypliny i systematyczności. Podziwiamy te cechy u zawodników, dlatego cieszymy się, że mogliśmy towarzyszyć tym pasjonującym zmaganiom – powiedział Grzegorz Kinelski, Wiceprezes ENEA S.A.

Podczas imprezy ENEA przygotowała wiele atrakcji dla uczestników, ich rodzin oraz kibiców. Główną z nich była Strefa ENEA, miejsce gier, zabawy i odpoczynku dla wszystkich gości, którzy pojawili się w weekend nad Jeziorem Maltańskim. Dla najmłodszych sponsor przygotował warsztaty edukacyjne, podczas których mali sympatycy triathlonu mogli poznać tajniki energii m.in. poprzez uzyskiwanie prądu z mini-wiatraków.

Grupa ENEA jest tytularnym sponsorem nie tylko tej największej imprezy triathlonowej w Polsce, ale także całego cyklu siedmiu zawodów ENEA Tri Tour. Sukces tegorocznych zmagań na poznańskiej Malcie zwiększa szansę na to, że już w przyszłym roku w stolicy Wielkopolski zostaną zorganizowane zawody na licencji Ironman. Oznaczać to będzie włączenie ich do kalendarza najważniejszych imprez na świecie w tej dyscyplinie sportu.