ENEA AT 2023 MEDIAENEA 1290x470 09-2023

200 000 zł na wsparcie edukacji od Enei. 40 laureatów Enei Akademii Talentów nagrodzonych stypendiami

Zakończyła się V, rekordowa edycja Enei Akademii Talentów. Spośród 2 000 zgłoszeń uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jury oraz internauci wybrali 40 osób, które otrzymają stypendia o wartości 5 000 zł. Zwycięzcy przeznaczą pieniądze na rozwój swoich talentów, np. na udział w dodatkowych zajęciach, konkursach, zawodach czy projektach zgodnych z ich zainteresowaniami.

Wśród nagrodzonych uczniów V edycji Enei Akademii Talentów w kategorii sport są m.in. mistrz tańca irlandzkiego, pasjonatka wspinaczki sportowej, zawodnicy uprawiający karate, judo, sumo, Mistrzyni Europy w biegu na 60 m czy multimedalista łyżwiarstwa synchronicznego. Dzięki stypendium od Enei, swoje naukowe pasje będą mogli rozwijać entuzjaści elektroniki, nauk ścisłych i inżynierii czy  informatyki. W oczach jury i internautów uznanie zyskali również młodzi artyści: wiolonczelistka, skrzypaczka, saksofonista, akordeonista, mistrzowie gry na fortepianie czy miłośniczka kina: reżyserka, scenarzystka i aktorka w jednej osobie. W zakończonej właśnie edycji Enei Akademii Talentów pojawiła się także nowa kategoria – działalność społeczna. W tej grupie laureatów znaleźli  się młodzi aktywiści, wolontariusze, lokalni działacze i organizatorzy wydarzeń w swoim otoczeniu, zachęcający do działań seniorów i rówieśników, liderzy zmian w swoim otoczeniu.

Uczestnicy Enei Akademii Talentów to dzieciaki śmiało sięgające po swoje marzenia. Każdy z laureatów rozwija wiele pasji, jednocześnie angażując się w życie swojej szkoły i społeczności lokalnej. Wyróżnia ich talent, pracowitość i determinacja w dążeniu do celu, a przyznane stypendium pomoże w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. Gratuluję zwycięzcom i życzę mnóstwa energii do realizacji kolejnych celów i wyzwań – podsumowuje Natalia Janikowska, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Zwycięzców V edycji Enei Akademii Talentów wybrało jury, w którym pracowali przedstawiciele środowisk naukowych, artystycznych i sportowych oraz osoby zaangażowane społecznie. Swoich faworytów wskazali również internauci w głosowaniu internetowym. W gronie zwycięzców znalazło się 20 uczniów ze szkół podstawowych oraz 20 ze szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w dużych miastach i małych miejscowościach. Wszyscy otrzymają stypendia o wartości 5 000 zł.

Projekt Enea Akademia Talentów na stałe wpisany jest w działania społecznie odpowiedzialne Grupy Enea, jako przykład realnej pomocy młodym talentom zaangażowanym w sport, sztukę czy rozwój nauki. Od pierwszej edycji projektu na wsparcie pasji i talentów młodych ludzi przekazano ponad 1,1 mln zł.

Organizatorami akcji są Enea oraz Fundacja Enea. Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki. Lista zwycięzców V edycji Enei Akademii Talentów, ich prezentacje oraz informacje o konkursie znajdują się na stronie projektu https://akademiatalentow.enea.pl/.