ENEA AT 2023 MEDIAENEA 1290x470 09-2023

Trwa finał Enei Akademii Talentów – zagłosuj na swojego faworyta

Do 19 stycznia można głosować na finalistów V edycji Enei Akademii Talentów. Internauci mogą wskazywać swoich faworytów spośród ponad 70 finalistów, którzy przygotowali film o swojej pasji, rywalizując w kategoriach: sport, sztuka, nauka i zaangażowanie społeczne. Z prezentacjami oraz sylwetkami młodych ludzi można zapoznać się na stronie konkursu stypendialnego: Enea - Akademia Talentów. 

Do V edycji Enei Akademii Talentów zgłosiło się blisko 2 000 osób. To utalentowani młodzi ludzie, którzy na co dzień rozwijają się i poszerzają swoje horyzonty oraz umiejętności w wielu dziedzinach, m.in. nauce i sztuce, sporcie, zaangażowaniu społecznym. Z myślą o nich, Enea wraz z Fundacją Enea przygotowały stypendia o wartości 5 000 zł każde, które będą wspierać rozwój talentów i pasji młodzieży.

Wszystkie zgłoszenia zostały ocenione przez jury, które wyłoniło 80 finalistów. Ich zadaniem w II etapie konkursu było przygotowanie filmu o swojej pasji. Na stronie Enei Akademii Talentów zostały stworzone profile uczniów z prezentacją zadania konkursowego, wszystkie można obejrzeć pod adresem: https://akademiatalentow.enea.pl/.

Zwycięzców V edycji Enei Akademii Talentów wybierze jury, w którym zasiadają przedstawiciele środowisk naukowych, artystycznych i sportowych, osoby zaangażowane społecznie. Głosować będą również internauci. Jury wybierze maksymalnie po ośmiu zwycięzców w każdej z czterech kategorii (nauka, sztuka, sport, zaangażowanie społeczne). W danej grupie wiekowej – uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych będzie to czterech zwycięzców w każdej kategorii, którzy otrzymają stypendium.

Dodatkowo swoich faworytów wskażą internauci w głosowaniu, które potrwa do 19 stycznia do końca dnia. Uczniowie, którzy nie zostaną wybrani przez jury, a otrzymają najwyższą liczbę głosów w swojej kategorii, zostaną nagrodzeni i otrzymają stypendia.

Do wygrania jest 40 stypendiów po 5 000 zł. Zwycięzców V edycji Enei Akademii Talentów poznamy 31 stycznia. – Zachęcamy z zapoznania się z sylwetkami i pomysłami uczestników Enei Akademii Talentów. Swój głos można oddać poprzez stronę https://akademiatalentow.enea.pl/. By był on ważny, należy podać swój adres e-mail oraz numer telefonu, a następnie potwierdzić swoje działanie, wchodząc w link wysłany na podany adres e-mail i wpisując podany w nim kod weryfikujący. Enea Akademia Talentów to konkurs równych szans, przestrzegamy zasad fair play w naszym głosowaniu. Dlatego dziennie można oddać jeden głos na swojego kandydata. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników – podkreśla Natalia Janikowska, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.  

Projekt Enea Akademia Talentów na stałe wpisany jest w działania społecznie odpowiedzialne Grupy Enea, jako przykład realnej pomocy młodym talentom zaangażowanym w sport, sztukę czy rozwój nauki. Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea. Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.