ENEA AT 2023 MEDIAENEA 1290x470 09-2023

W najnowszej edycji Enei Akademii Talentów do zdobycia stypendia o wartości 5 000 zł

Enea zaprasza uczniów z całej Polski do aplikowania o stypendia w ramach V już edycji Enei Akademii Talentów. Od 25 września uczniowie szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych mogą starać się o dodatkowe środki finansowe, które przeznaczą na rozwój swoich pasji, zainteresowań i mocnych stron. Zgłoszenia przyjmowane są w czterech kategoriach: sport, sztuka, nauka i zaangażowanie społeczne. Formularz aplikacyjny należy wypełnić online do 20 października.   

Enea Akademia Talentów jest propozycją dla zdolnych młodych ludzi z całej Polski. W najnowszej edycji do zdobycia jest 40 stypendiów, każde o wartości 5 000 zł. Nowością jest także kategoria zaangażowanie społeczne, w której odnajdą się społecznicy, osoby działające na rzecz innych, wolontariusze.

– W najnowszej edycji Enei Akademii Talentów zwiększyliśmy pulę nagród indywidualnych oraz wprowadziliśmy nową kategorię związaną z działalnością społeczną. Wielu laureatów poprzednich edycji wyróżniało się nie tylko osiągnięciami naukowymi, czy sportowymi. Angażowali się również w życie społeczne, szkolne, organizowali akcje charytatywne. W tej edycji chcemy oddzielnie wyróżnić i docenić tych, którzy już w młodym wieku dostrzegają potrzeby innych, słabszych, chcą poświęcać swój czas, by zmieniać świat na lepszy i angażują się społecznie – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Zainteresowani mogą zgłaszać się od 25 września do 20 października. Aplikowanie możliwe jest wyłącznie poprzez stronę internetową: https://akademiatalentow.enea.pl/. W kolejnym etapie jury wybierze maksymalnie 80 najlepszych zgłoszeń w każdej z czterech kategorii. Uczestnicy będą mieli do  przygotowania krótki film, w którym przedstawią siebie oraz swój pomysł na wykorzystanie stypendium na rozwój talentu i pasji. W ostatnim etapie, rozgrywanym między 9 i 19 stycznia 2024 r. zwycięzców wybiorą członkowie jury oraz internauci w głosowaniu.  

Sukces poprzednich edycji Enei Akademii Talentów pokazał jak ważne jest kontynuowanie wspierania obszaru edukacji i rozwoju uczniów. Od uruchomienia programu na wsparcie talentów młodych ludzi Enea przekazała blisko 880 000 zł. W ostatniej edycji, którą podsumowano podczas uroczystej gali, przekazując laureatom pamiątkowe statuetki, zostało przyznanych 43 stypendiów i 20 grantów. Nagrodzono m.in. pasjonatów elektroniki, biologii, matematyki, młodych muzyków, przyszłą artystkę sceny musicalowej czy fotografa przyrody.

Projekt Enea Akademia Talentów na stałe wpisany jest w działania społecznie odpowiedzialne Grupy Enea, jako przykład realnej pomocy młodym talentom zaangażowanym w sport, sztukę czy rozwój nauki. Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea. Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki. Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie projektu https://akademiatalentow.enea.pl/.