Biegamy zajawka

Fundacja Enea przekaże 50 000 zł na termomodernizację wybranego domu dziecka. Rusza nabór dla chętnych placówek

Pracownicy Grupy Enea uzbierali 50 000 zł, które zostaną przekazane na termomodernizację budynku wybranego domu dziecka. Chętne placówki mogą się zgłaszać do Fundacji Enea. Nabór wniosków trwa do 30 listopada. Dom dziecka, który otrzyma dofinansowanie na remont zostanie wybrany do 10 grudnia. 

Proponowane przez Fundację Enea dofinansowanie w wysokości 50 000 zł jest efektem wysiłku pracowników Grupy Enea, uczestników jednego z najważniejszych programów społecznych w firmie: „Biegamy – Zbieramy - Pomagamy”. Zaangażowani, pokonując dystans minimum 1,5 km zbierali punkty,  rejestrując je w specjalnej aplikacji. Dodatkowo punktowane były dojazdy do pracy rowerem oraz wykonanie kilku aktywności sportowych dziennie.

Pracownicy Grupy Enea pokonali 100 000 km biegając, spacerując, jeżdżąc na rowerze i rolkach w trakcie zawodów sportowych i swoich codziennych aktywności. Przebyte kilometry zostały przeliczone na złotówki, a zebrana suma przeznaczona na realizację wspólnego celu – pomoc podopiecznym domu dziecka. W efekcie uzbierano 50 000 zł, które Fundacja Enea przekaże na termomodernizację budynku wybranego domu dziecka. 

Zainteresowane dofinansowaniem podmioty mogą zgłaszać się do Fundacji Enea od 1 do 30 listopada  poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej https://www.enea.pl/fundacja. Wybór zostanie ogłoszony najpóźniej 10 grudnia na stronie internetowej Fundacji. Wsparcie w wysokości 50 000 zł zostanie przekazane jednej ze zgłoszonych placówek z przeznaczeniem wyłącznie na pokrycie kosztów termomodernizacji. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie https://www.enea.pl/fundacja.