Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Nowoczesne samochody elektryczne od Fundacji Enea trafią do pięciu Komend Policji z terenu działania Grupy Enea

Fundacja Enea przekaże pięć nowych samochodów elektrycznych do wsparcia działań operacyjnych Policji. Będą z nich korzystać funkcjonariusze z Poznania, Wałcza, Tucholi, Gryfina i Strzelna. Pierwszy samochód został przekazany w Poznaniu i zasili flotę Komisariatu Policji Poznań – Grunwald.

Nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne dla środowiska elektryczne pojazdy są nieodpłatnie przekazywane Policji przez Fundację Enea. To element działań biznesu na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Grupa Enea. Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji.

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy w Grupie Enea. Od wielu lat wspieramy inicjatywy społeczne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych i edukacja w kluczowych dla rozwoju społecznego obszarach. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego każde działanie zmierzające do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, a także wspierające instytucje zaufania publicznego, do których należy właśnie Policja, jest dla nas niezwykle istotne. Cieszę się, że te nowoczesne, przyjazne środowisku pojazdy przez wiele lat będą służyć funkcjonariuszom z komend rozlokowanych na terenie działania Grupy Enea – powiedział Paweł Majewski, prezes Enei S.A. 

Pierwszy z samochodów został przekazany Komendzie Wojewódzkiej w Poznaniu i będzie pomagać w wykonywaniu codziennych obowiązków funkcjonariuszom Komisariatu Policji Poznań – Grunwald.

– Staramy się ciągle modernizować nasze komendy i wyposażenie policjantów. Chcemy, żeby sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez naszych funkcjonariuszy był nowoczesny i wysokiej jakości. Elektromobilność jest jednym z ważnych dla nas kierunków rozwoju. W naszej pracy pojazdy są jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do tego,  żeby szybko i skutecznie działać. Radiowozy z napędem elektrycznym to także czystsze powietrze w centrach dużych miast. Jestem wdzięczny Fundacji Enea, że przekazała poznańskim policjantom samochód elektryczny. To ważny gest także dla mieszkańców naszego miasta, ich komfortu i bezpieczeństwa. Liczę na to, że nasza współpraca będzie kontynuowana w innych ciekawych projektach – powiedział nadinsp. Piotr Mąka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Przekazane przez Fundację Enea samochody elektryczne są nieoznakowane i będą służyły jako pojazdy wsparcia operacyjnego w pięciu lokalizacjach. E-Corsy są wyposażone w baterię o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 KM. Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 16,8 kWh/100 km. Samochody posiadają wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, wspomaganie hamowania, kamerę cofania, czujniki parkowania), a także system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania.

Grupa Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu – osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Specjalizacją firmy będą magazyny energii, jako technologia kluczowa do zapewnienia stabilności OZE.