Enea wspiera projekt „naGranie nad Rusałką” z koncertami dla osób niedosłyszących (1)
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wspiera projekt „naGranie nad Rusałką” z koncertami dla osób niedosłyszących

Od czerwca do końca sierpnia, podczas trzynastu czwartkowych koncertów nad poznańskim Jeziorem Rusałka wystąpi osiemnaście zespołów reprezentujących młodą scenę muzyczną. Na każdym z wydarzeń zostanie udostępniona pętla indukcyjna, dzięki której muzykę będą mogły odbierać osoby niedosłyszące. Partnerem generalnym projektu jest Enea. 

„naGranie nad Rusałką” to inicjatywa wspierająca młodych artystów w rozwijaniu ich kariery. W tym roku, dzięki zaangażowaniu Enei i za sprawą zastosowania pętli indukcyjnej, muzyki ze sceny będą mogły słuchać osoby niedosłyszące.

– W zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju, Enea wspiera lokalne społeczności, troszcząc  się również o osoby niepełnosprawne i przeciwdziałając ich wykluczeniu. Już po raz drugi wpieramy młodą scenę muzyczną nad Rusałką, tym razem aktywizując i szczególnie zapraszając do udziału w wydarzeniach osoby niedosłyszące. Jak ważne i cenne jest włączenie w codzienne aktywności osób niepełnosprawnych udowadnia nam wielokrotna mistrzyni paraolimpijska i ambasadorka marki Enea, Natalia Partyka – komentuje Joanna Sobótka-Klimczak, kierownik biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Poza muzycznymi spotkaniami na scenie nad Rusałką, zorganizowanych zostanie dziewięć niedzielnych Koncertów Sołackich. Ta inicjatywa dla seniorów ma swoją ponad 20-letnią historię.

Na wszystkich plenerowych wydarzeniach udostępniona zostanie pętla indukcyjna. – To jeden ze środków wspomagania słuchu. Pozwala osobie korzystającej z aparatu słuchowego, w doskonały sposób słyszeć dźwięk, który został wysłany do wzmacniacza. To rozwiązanie jest coraz częściej  wykorzystywane na konferencjach, szkoleniach, czy na dużych festiwalach – mówi Grzegorz Kozłowski, prezes zarządu Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących.

– Chcąc umożliwić uczestnictwo w koncertach osobom, które mają utrudniony dostęp do wydarzeń muzycznych, wspólnie z Eneą, chcielibyśmy zaprosić wszystkie osoby korzystające z aparatów słuchowych na koncerty i spotkania, organizowane w ramach wydarzeń „naGranie nad Rusałką” i Koncertów Sołackich. Jesteśmy jednym z pierwszych miejsc w Polsce z pętlą indukcyjną zamontowaną na stałe – podkreśla Renata Pudełko, prezes zarządu Fundacji Pogoda, która organizuje koncerty.