Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

„Razem w trosce o pszczoły” – społeczna akcja organizowana w Biurach Obsługi Klienta Enei

Grupa Enea włącza się w działania, których celem jest ochrona i wzmocnienie populacji owadów zapylających. Betonowa zabudowa miast, koszone trawniki utrudniają owadom dostęp do pokarmu i schronienia. We wszystkich stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta Enei dostępne są specjalne ulotki z nasionami miododajnych kwiatów. Posadzone w ogrodzie lub na balkonie, zapewnią owadom dostęp do pokarmu, przyczyniając się do zachowania bioróżnorodności.

Pszczoły odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym życiu codziennym i przyrodzie. Niestety, ich istnienie wciąż jest zagrożone. Rosnąca powierzchnia miast, gęsta zabudowa terenów, a także koszenie trawników i łąk oraz pozbawianie ogrodów kwitnących roślin – wszystko to sprawia, że pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby zdobywać pokarm, rozmnażać się i bezpiecznie żyć. A są one dla nas niezwykle ważne: szacuje się, że pszczoły odpowiedzialne są za zapylanie około 87% gatunków roślin. Grupa Enea, działając zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, którego jednym z filarów jest ochrona bioróżnorodności, włącza się w działania na rzecz ochrony i pomocy owadom zapylającym.

Enea wyznaje zasadę zrównoważonego rozwoju i kładzie duży nacisk na prośrodowiskowe działania edukacyjne. Chcemy inspirować naszych pracowników i klientów oraz kształtować ich wrażliwość na kwestie ochrony i zachowania bioróżnorodności. Dlatego w Biurach Obsługi Klienta prowadzimy  akcję „Razem w trosce o pszczoły”, której celem jest szerzenie wiedzy o znaczeniu tych owadów w życiu codziennym człowieka. Ma ona zachęcać do tworzenia tzw. miejskich stołówek dla pszczół, poprzez wspólne sianie kwiatów bogatych w nektar – wyjaśnia Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Enei.

Dostępna w Biurach Obsługi Klienta ulotka zawiera nasiona miododajnych kwiatów: maciejki, rumianku i maków polnych. Broszura przygotowana została w duchu zero waste, a użyty papier jest biodegradowalny.

Dbanie o środowisko to nasza wspólna sprawa. Grupa Enea zachęca do działania.