Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Fundacja Enea zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w projekcie „Pomóż zwierzakom przetrwać zimę”

Grupa Enea rozpoczyna kolejne działania na rzecz ochrony ptaków. Dzięki zaangażowaniu Fundacji Enea, do szkół i przedszkoli będą trafiać pakiety: karmniki oraz nasiona dla ptaków, a najmłodsi zyskają wiedzę o właściwej, odpowiedzialnej ochronie i pomocy skrzydlatym przyjaciołom w czasie zimy.

Aby zgłosić chętne placówki, należy do 15 lutego wypełnić formularz kontaktowy na stronie Fundacji Enea: https://www.enea.pl/fundacja, widoczny na dole strony w sekcji „Kontakt”. Pakiety trafią do 30 szkół. Uczniowie z województw w północno-zachodniej Polsce, a także z okolic Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie będą mogli dokarmiać ptaki aż do wiosny.

Grupa Enea prowadzi wiele działań, w centrum których znajduje się edukacja przyrodnicza i ochrona środowiska. Enea Wytwarzanie od lat edukuje dzieci i dorosłych, ukazując różnorodność i bogactwo gatunkowe roślin i zwierząt w bliskim otoczeniu Elektrowni Kozienice. Enea Operator zaangażowała się w ochronę miejsc lęgowych zagrożonego wyginięciem rybołowa. Platformy pod gniazda na wysokich słupach energetycznych zostały zamontowane w województwie lubuskim i na Pomorzu Zachodnim. Elektrownia Połaniec co roku angażuje się w wielkie sprzątanie okolicznych rzek.