Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea wspiera młodych olimpijczyków konkursu Zwolnieni z Teorii

Po raz drugi Enea dołączyła do grona partnerów ogólnopolskiej olimpiady dla uczniów i studentów Zwolnieni z Teorii. Kilkuosobowe zespoły będą realizowały projekty społeczne, m.in. promując nauki ścisłe. W ramach wspieranej przez Eneę ścieżki „Energia w edukacji”, młodzi ludzie zdobędą nowe praktyczne umiejętności, jednocześnie zmieniając na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Enea wesprze ich swoją wiedzą i kompetencjami.

Energia w edukacji to coś, czego wszyscy uczniowie i studenci teraz potrzebują, dlatego kolejny rok z rzędu Enea angażuje się w konkurs Zwolnieni z Teorii, wspierając uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu nauk ścisłych oraz promocji projektów w social mediach. Konkurs kierowany jest do uczniów i studentów, a chętni mogą zgłaszać się do 30 listopada poprzez platformę https://zwolnienizteorii.pl/a/#/app/partners/enea.

Uczestnicy, realizując autorskie projekty społeczne, zdobywają nowe doświadczenia i umiejętności, poznają ciekawych ludzi, na końcu zaś otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami. Wszyscy, którzy zrealizują projekt stają się finalistami olimpiady, a najlepsi otrzymają nagrody podczas wielkiego finału. W zeszłym roku wśród nagrodzonych znalazły się pomysły wspierane przez Eneę, która objęła swoim patronatem tematykę związaną z edukacją i promocją nauk ścisłych. Jeden z nich, „Code::Girls” – kampania społeczna pokazująca potencjał kobiet do osiągania znakomitych wyników w dziedzinie informatyki – zdobył nagrodę specjalną.

Zapewnienie dobrej jakości edukacji jest jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju, w realizację którego włącza się aktywnie Grupa Enea. Od lat wspieramy kształcenie dzieci i młodzieży. Realizujemy wiele programów, których celem jest rozwój edukacji i wspieranie młodych ludzi, mieszkańców lokalnych społeczności, w których jako Grupa Enea działamy. Chcemy aktywizować młodzież w zakresie rozwijania swoich pasji naukowych i tworzyć miejsca pracy w nowoczesnym sektorze elektroenergetycznym, gdzie zdobyta wiedza znalazłaby zastosowanie – komentuje Anna Lutek, dyrektor Departamentu PR i Komunikacji Enei.

Grupa Enea wspiera rozwój pasji naukowych, sportowych i artystycznych młodych ludzi poprzez  program stypendialny Enea Akademia Talentów. Dodatkowo siedemnaście szkół branżowych objętych jest patronatem Grupy. Uczniowie kształcący się w kierunkach energetycznych korzystają z zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów z Grupy Enea. Szkoły mogą liczyć na doposażenie pracowni w urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu. Od 2018 r. Grupa kształci studentów Politechniki Poznańskiej w ramach studiów dualnych, w czasie których uczą się zawodu w rzeczywistym środowisku pracy. Pierwszą edycję ukończyło pięcioro studentów, w nowej bierze udział dziesięcioro.

Chętni uczniowie i studenci mogą się zgłaszać do 30 listopada poprzez platformę https://zwolnienizteorii.pl/a/#/app/partners/enea.

Więcej szczegółów: https://www.blog.zwzt.pl/