Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea dla pokoleń – wznawiamy pomoc dla seniorów z terenu Poznania i okolic

Grupa Enea wznawia rozpoczęte wiosną działania Fundacji Enea, których celem jest pomoc osobom potrzebującym i starszym w czasie pandemii. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Grupy osoby starsze otrzymają niezbędną pomoc w zrobieniu zakupów czy odbiorze leków z apteki, bez wychodzenia z domu. W najbliższych dniach klienci Enei, osoby w wieku powyżej 60. roku życia z terenu objętego programem, będą otrzymywać SMS-y z instrukcją, w jaki sposób można zgłosić się po pomoc.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które ze względów bezpieczeństwa przebywają w swoich domach i nie powinny ich opuszczać, wznawiamy rozpoczętą wiosną akcję pomocy. Mieszkańcy powiatu poznańskiego będą mogli skorzystać z pomocy wolontariuszy naszej Grupy przy zakupie leków, żywności oraz artykułów codziennego użytku – tłumaczy Agata Goor, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

SMS-y wysyłane przez Eneę będą docierać do klientów powyżej 60. roku życia. Aby skorzystać z pomocy wolontariuszy, należy skontaktować się z koordynatorem akcji, dzwoniąc pod numer telefonu 885 610 346 (w godz. 9.00 – 16.00). Osoba potrzebująca zostanie skojarzona z konkretnym  wolontariuszem, by wspólnie ustalić listę potrzeb i formę realizacji pomocy. Wszystkie działania będą się odbywać z zachowaniem zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, obowiązujących w czasie zagrożenia epidemicznego.