Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea partnerem Zwolnionych z Teorii

Enea dołącza do grona partnerów ogólnopolskiej olimpiady dla uczniów i studentów – Zwolnieni z Teorii. Kilkuosobowe zespoły będą realizowały projekty społeczne z zakresu promocji nauk ścisłych. Młodzi ludzie zdobędą nowe praktyczne umiejętności, jednocześnie zmieniając na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Enea wesprze ich swoją wiedzą i kompetencjami.

Największa olimpiada projektów społecznych w Polsce działa od 2014 r. Chętni uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci dobierają się w zespoły i realizują projekty społeczne, a więc takie, które realnie zmieniają ich otoczenie. Przy wsparciu mentora oraz za pośrednictwem platformy Zwolnieni z Teorii, na której znajdują się praktyczne porady i wskazówki, uczestnicy realizują swoje pomysły. Zdobywają nowe doświadczenia, uczą się wielu przydatnych umiejętności, poznają ciekawych ludzi, na końcu zaś otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami. Wszyscy, którzy zrealizują projekt stają się finalistami olimpiady, a najlepsi otrzymują nagrody – „Złote Wilki”. 

Enea wspiera projekty promujące edukację, a w szczególności nauki ścisłe.  

Jako przedstawiciele świata biznesu chcemy kształtować pasje naukowe tych, którzy za chwilę ten biznes będą tworzyć. Nasz rozwój cywilizacyjny i technologiczny opiera się o nauki ścisłe. Wierzymy, że wiedza przekazana w sposób ciekawy, nowoczesny i interesujący, rozwinięta o eksperymenty i  doświadczenia, jest kluczem do sukcesu – mówi Agata Goor z Fundacji Enea. – Innowacje i rozwój to integralna część naszej strategii biznesowej. Chcemy aktywizować młodzież w zakresie rozwijania swoich pasji naukowych i tworzyć miejsca pracy w nowoczesnym sektorze elektroenergetycznym, gdzie zdobyta wiedza znalazłaby zastosowanie – dodaje Agata Goor.    

Aby to osiągnąć, trzeba działać już dziś. Dlatego Enea oferuje uczestnikom Zwolnionych z Teorii również swoją wiedzę i kompetencje. W przyszłym roku będą oni gościć w Poznaniu na specjalnie dla nich zorganizowanej konferencji, podczas której otrzymają pakiet przydatnych informacji o promocji działań i projektów w mediach społecznościowych.

Aktywność w mediach społecznościowych to dla młodych ludzi bardzo naturalna sprawa. Chcemy im pokazać, jak mądrze i efektywnie budować treści i promować swoje działania, by wśród wielu informacji zostać zauważonym i zyskać zainteresowanie odbiorców – mówi Jakub Cichocki z Departamentu PR i Komunikacji Enei, który będzie szkolił uczestników. 

Do tej pory uczestnicy Zwolnionych z Teorii ukończyli 2 tys. projektów społecznych w całym kraju, z których skorzystało 20 mln Polaków. Działania dotyczyły wielu aspektów życia, m.in. kultury, sportu, ekologii, nowych technologii, rozwoju przestrzeni miejskich. Zorganizowano m.in. warsztaty kulinarne, spotkania dla seniorów, biegi charytatywne, działania na rzecz niewidomych, ochrony zwierząt i przyrody.

Cieszymy się, że do grona partnerów naszej olimpiady dołączyła Grupa Enea. Dzięki tej współpracy nasi uczestnicy będą tworzyć projekty promujące nauki ścisłe. Zaszczepiając innym pasję do zgłębiania tajników matematyki, fizyki czy robotyki, będą ułatwiać przyswajanie tej wiedzy, wywierając wpływ na otaczającą ich rzeczywistość – mówi Rafał Flis, wiceprezes i członek zarządu Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Zapewnienie dobrej jakości edukacji jest jednym z Celów Zrównoważonego Rozwoju, w realizację którego włącza się aktywnie Grupa Enea. Firma od lat wspiera kształcenie dzieci i młodzieży. Trzynaście szkół branżowych objętych jest patronatem Grupy. Kształcący się w kierunkach energetycznych  korzystają z zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów z Grupy Enea. Szkoły mogą liczyć  na doposażenie pracowni w urządzenia niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznej nauki zawodu. Od 2018 r. pięciu studentów Politechniki Poznańskiej kształci się w ramach studiów dualnych, w czasie których uczą się zawodu w rzeczywistym środowisku pracy. Enea wspiera również młode talenty. Młodzi zdolni, którzy chcą rozwijać swoje pasje naukowe, sportowe i artystyczne mogą się ubiegać o stypendia w programie Enea Akademia Talentów.   

Więcej informacji na temat Olimpiady i zasad uczestnictwa znajduje się tutaj.