Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Fundacja Enea laureatem konkursu Liderzy Świata Energii

Fundacja Enea została laureatem konkursu Liderzy Świata Energii w kategorii "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu". Nagroda została przyznana za pomoc, jakiej udzieliła Fundacja Enea gminom poszkodowanym podczas ubiegłorocznych nawałnic. Wręczenie nagród nastąpiło w trakcie Wielkiej Gali „Liderzy Świata Energii i Produkcji” zwieńczającej XXVII Konferencję Energetyczną EuroPOWER.

Kapituła konkursu wyróżniła Fundację Enea za pomoc udzieloną gminom poszkodowanym w nawałnicach z sierpnia 2017 r. Fundacja Enea przekazała prawie milion złotych dla najbardziej poszkodowanych gmin z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Środki zostały przekazane na cele wskazane przez samorządy, m.in. remonty i odbudowę infrastruktury oraz budynków użyteczności publicznej, wsparcie lokalnych społeczności i dodatkowe wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu jednostki te mogły zakupić specjalistyczny sprzęt niezbędny do usuwania skutków kataklizmów. Nagrodę przyznaną podczas Wielkiej Gali „Liderzy Świata Energii i Produkcji” odebrał Mirosław Kowalik, prezes Enei.

– Dziękuję za nagrodę w imieniu pracowników Grupy Enea, bo to od nich pochodził pomysł, by pomóc społecznościom lokalnym, które zostały najbardziej poszkodowane przez sierpniowe nawałnice. To też nasi pracownicy w tych trudnych chwilach przywracali dostawy energii elektrycznej mieszkańcom. Tym bardziej dziękuję wszystkim za inicjatywę, która doprowadziła nas do tej nagrody. Zrównoważony rozwój firmy to nie tylko biznes, ale i wrażliwość oraz społeczna odpowiedzialność. To wyróżnienie mobilizuje nas do kontynuowania działań w tym zakresie, do podejmowania przez Fundację Enea nowych inicjatyw – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Konkurs Liderzy Świata Energii ma na celu popularyzację osób, przedsięwzięć i przedsiębiorstw, które przyczyniły się w Polsce do rozwoju rynku energetycznego, najciekawszych oferowanych tam produktów i rozwiązań, a także do promocji polskiej myśli technicznej w zakresie energetyki. Wyróżnienie przyznawane jest w sześciu kategoriach: Człowiek Roku, Producent Roku, Innowacja Roku, Handlowiec Roku, Dostawca Rozwiązań dla Sektora oraz Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.