Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Finał biegowego projektu charytatywnego w Enei

Przez rok Pracownicy Grupy Enea, biegając w zawodach organizowanych w całej Polsce, zbierali punkty w akcji Biegamy – Zbieramy – Pomagamy. Punkty, Fundacja Enea zamieniła na fundusze, organizując zajęcia lekkoatletyczne dla najmłodszych. 122 biegaczy – Wolontariuszy Grupy Enea uzbierało 20 000 zł.

Na liście punktowanych zawodów na przestrzeni całego roku znalazły się biegi na krótszych dystansach do 20 kilometrów, półmaratony i maratony, a także zawody triathlonowe w Gdyni, Szczecinie, Sierakowie, Bydgoszczy, Kozienicach, Poznaniu czy Warszawie. Każdy z biegaczy mógł więc znaleźć coś dla siebie, w zależności od własnych możliwości i upodobań. Najlepiej premiowane były najtrudniejsze zawody triathlonowe. Na przyznawaną punktację wpływ miała również liczba uczestników z Grupy Enea. Wyżej punktowane były zawody, w których udział brało co najmniej pięciu naszych reprezentantów.

Sportowców z Grupy Enea można było spotkać na 134 zawodach. Biegacze i triathloniści uzbierali 20 000 zł, a pieniądze te zostały przeznaczone na organizację Enea Athletics Camp – lekkoatletycznego treningu dla najmłodszych z udziałem profesjonalistów. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Fundacją Kamili Skolimowskiej. Ponad setka dzieci ćwiczyła pod okiem utytułowanego dyskobola Roberta Urbanka. Dla wielu z nich to była pierwsza w życiu przygoda z lekkoatletyką, a bieg przez płotki, rzut dyskiem, czy pchnięcie kulą były nie lada wyzwaniem. Mali sportowcy, poza próbowaniem swych sił w dyscyplinach sportowych, mogli również sami sporządzić i wypić zdrowy koktajl. W treningu udział wzięli wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu działania Grupy Enea, m.in. z Pacanowa oraz dzieci Pracowników Grupy Enea. 

- Cieszymy się niezmiernie, że wspólnie z Grupą Enea mogliśmy zorganizować imprezę lekkoatletyczną dla dzieci. Wierzymy, że ciekawa forma, przekazane informacje oraz spotkanie z mistrzem wpłyną pozytywnie na ich rozwój oraz podejście do życia. Istotne jest, aby dzieciaki zapamiętały hasło – każdy może zostać mistrzem, trzeba tylko chcieć i do tego dążyć – mówił Robert Skolimowski, prezes Fundacji Kamili Skolimowskiej.  

W finałowym spotkaniu Enea Athletics Camp, oprócz dzieci, udział wzięli biegacze Grupy Enea – uczestnicy akcji Biegamy – Zbieramy – Pomagamy. Dla nich Fundacja Enea zorganizowała wykłady z psychologiem sportu oraz z dietetykiem. Otrzymali oni również okolicznościowe medale i podziękowania. - Myślę, że to jeden z moich najcenniejszych medali – zaznaczył Jarosław Świątek z Enei Centrum, koordynator akcji Biegamy – Zbieramy – Pomagamy. 

- 122 pasjonatów sportu z Grupy Enea w 134 zawodach wybiegało 20 000 zł na organizację zajęć sportowych dla najmłodszych. To wyraz ich ogromnego zaangażowania i chęci działania na rzecz innych. Dziękujemy wszystkim biegaczom i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji projektu Biegamy – Zbieramy – Pomagamy – podsumował Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea.