Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Fundacja Enea przekaże do 1 mln złotych dla gmin poszkodowanych po nawałnicach

Grupa Enea wesprze społeczności lokalne, które w największym stopniu ucierpiały w wyniku sierpniowych burz. Fundacja Enea przeznaczy do 1 mln zł na pomoc, która trafi do najbardziej zniszczonych po nawałnicach gmin z obszaru dystrybucyjnego Enei Operator z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Akcja wpisuje się w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Enea.

Potężne nawałnice, które wstrząsnęły Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia, doprowadziły do ogromnych szkód. Wiele osób straciło dach nad głową, ucierpiała również infrastruktura publiczna. Przez wiele dni nieprzerwanie brygady Enei Operator przywracały dostawy energii do kolejnych Odbiorców.

– Skala zniszczeń była ogromna i nie dotyczyła tylko infrastruktury energetycznej. Wielu mieszkańców poszkodowanych rejonów, naszych Klientów, straciło dobytek całego życia. Naszym najważniejszym zadaniem było przywrócenie zasilania, ale chcemy także pomóc przekazując lokalnym społecznościom środki finansowe, które pomogą w szybszym powrocie do normalności. Na akcję przeznaczymy do 1 mln zł – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei

Środki, które przekaże Fundacja Enea, będą mogły być przeznaczone na cele, wskazane przez gminy, m.in. na remonty i odbudowę infrastruktury oraz budynków użyteczności publicznej, czyli np. szkół, świetlic, parków, placów zabaw zniszczonych w wyniku nawałnic. Enea deklaruje pomoc lokalnym społecznościom również poprzez pomoc w finansowaniu wyjazdów dla dzieci w ramach tzw. „zielonej szkoły”, a także akcji edukacyjnych. Pieniądze trafią również na wsparcie lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki temu OSP będą mogły doposażyć się w sprzęt specjalistyczny niezbędny do usuwania skutków kataklizmów.

Fundacja Enea wraz z Eneą Operator będzie działać wspólnie z władzami gmin najbardziej dotkniętych skutkami kataklizmu z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Fundacja Enea i gminy razem wypracują szczegóły dotyczące pomocy i przekazywania środków.