Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Fundacja Enea wyróżniona za działalność charytatywną

Fundacja Enea, prowadząca liczne projekty i wspierająca różne inicjatywy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, 22 kwietnia odebrała wyróżnienie „Signum Caritatis” w kategorii Darczyńcy Roku. Statuetkę wręczono podczas IX Gali Banku Miłosierdzia, corocznego wydarzenia charytatywnego organizowanego przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Powstała w 2014 roku Fundacja Enea konsekwentnie, poprzez różne formy współpracy z partnerami, realizuje ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu. Angażuje się m.in. w cenne inicjatywy kulturalne, edukacyjne i sportowe, a także te związane z bezpieczeństwem i ekologią. Wpisuje się w wydarzenia i działania ważne dla społeczności lokalnych, wśród których funkcjonuje Grupa Enea. Wspiera także aktywności wolontariackie i dobroczynne Pracowników koncernu.

Jednym ze stałych partnerów Fundacji Enea jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W 2017 roku obie instytucje współpracują m.in. w projekcie „Dobra energia ponad granicami”, który łączy młodych ludzi z Wielkopolski i Wileńszczyzny.

Statuetkę „Signum Caritatis” z rąk apb. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego i ks. Waldemara Hanasa, dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej odebrali: Piotr Adamczak, wiceprezes Enei oraz Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea.