teaser.jpg
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Moc mikołajkowych atrakcji z Eneą w Lesznie

„Mikołajkowe dobro ma kolor biało – niebieski” to wspierane przez Eneę charytatywne wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę 4 grudnia na rynku w Lesznie. Na uczestników Mikołajek czeka wiele atrakcji - od śpiewania kolęd po konkursy, pyszne jedzenie i widowiskowy wyścig żużlowca z rajdowcem. W trakcie Mikołajek będzie można wesprzeć zainicjowaną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiórkę pieniędzy na remont Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie. W akcję włączyła się już Fundacja Enea.

Organizatorzy i Partnerzy Mikołajek - Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Klub Unia Leszno, Miasto Leszno i Enea - przygotowali wiele niespodzianek. Dla najmłodszych konkursy z Mikołajem czy pokazy tańca, m.in. Dziecięcego Zespołu Folklorystycznego „Cepelia – Poznań”, a dla trochę starszych prezentację zawodników Unii Leszno. Emocje na pewno podgrzeje wyścig żużlowca z rajdowcem, który rozegra się na leszczyńskim rynku. Na wszystkich czekać będzie także wojskowa grochówka i pierniki. Enea zadba także by nikt nie zmarzł - każdy będzie mógł się napić gorącej kawy, herbaty czy czekolady. Enea przygotowała także fotobudkę z okolicznościową grafiką i zadbała o świąteczną atmosferę, dekorując choinki niebieskimi lampkami.

Tegoroczne Mikołajki w Lesznie do doskonała okazja, nie tylko do spędzenia radośnie przedświątecznego czasu, ale także do pomocy. Fundacja Enea już wsparła inicjatywę Caritas Archidiecezji Poznańskiej i przekazała pieniądze na remont Domu Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie.

Celem Fundacji Enea, od momentu jej powstania, jest m.in. angażowanie się w pomoc społeczną osobom w trudnej sytuacji życiowej. Włączenie się w pomoc przy remoncie Domu Dziecka w Lesznie było dla nas naturalne. W ten sposób możemy pomóc dzieciom, które w swoim życiu i tak już dużo przeszły – powiedziała Agata Goor, wiceprezes Fundacji Enea.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich uczestników Mikołajek do wzięcia udziału w licytacji, całkowity dochód z niej zostanie przekazany na dalsze sfinansowanie remontu. Wylicytować będzie można m.in.: podwójny plastron Unii Leszno, podwójne zaproszenie na bal karnawałowy z żużlowcami Unii Leszno 17 lutego, podwójne zaproszenie na finał drużynowego Pucharu Świata, udekorowane choinki. Zakupić będzie można także świąteczne kartki wykonane przez dzieci ze szkół i Domu Dziecka.

Dom Dziecka im. Świętej Rodziny w Lesznie to placówka opiekująca się kilkunastoma dziećmi w wieku 3-18 lat. Dom przyjmuje dzieci pozbawione opieki rodziny biologicznej. Budynek, w którym znajduje się placówka musi przejść gruntowny remont.

Mikołajki na Rynku w Lesznie odbędą się już w najbliższą niedzielę 4 grudnia o godzinie 14.00.

Enea to renomowany sprzedawca, dystrybutor i producent energii elektrycznej oraz cieplnej. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,5 mln Klientów. Sieci Enei pokrywają 20 proc. kraju, w skład Grupy wchodzi także największa polska elektrownia na węgiel kamienny ‑ Elektrownia Kozienice. Lubelski Węgiel Bogdanka to z kolei najbardziej efektywne przedsiębiorstwo górnicze w Polsce. Enea jest głównym odbiorcą produktów kopalni, a Bogdanka to największy dostawca węgla dla aktywów wytwórczych koncernu. Obie firmy są notowane na warszawskiej giełdzie. Jesienią 2015 r. Grupa Enea stała się właścicielem łącznie 66 proc. akcji LW Bogdanka.