Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Triathlonowy, szkolny zawrót głowy

Projekt Enea TriTour w nowej odsłonie – dla najmłodszych. W tym tygodniu w kilku poznańskich podstawówkach wyjątkowe lekcje wychowania fizycznego prowadzą najlepsi triathloniści, m.in. mistrz Polski na dystansie długim, Kacper Adam.

W czasie lekcji ambasadorowie projektu Enea TriKids przekazują uczniom wiedzę teoretyczną i praktyczną. Prezentują m.in. treningową technikę jazdy na trenażerze. Wyjątkowe zajęcia wieńczy krótka rozgrzewka, do której zapraszani są wszyscy mali pasjonaci sportu. Uczestnicy otrzymują pamiątkowe gadżety, nawiązujące do zbliżających się Mistrzostw Europy na dystansie długim, które odbędą się w ramach lipcowych zawodów Enea Challenge Poznań 2016.

Drugim etapem programu TriKids jest konkurs plastyczny „Triathlonowo na sportowo”. Zadaniem dzieciaków w przedziale wiekowym 6-9 lat, będzie narysowanie triathlonisty rywalizującego w Poznaniu podczas Enea Challenge Poznań 2016. Konkurs trwa do 12 lutego. Na zwycięzcę z każdej kategorii wiekowej czekają cenne, triathlonowe nagrody. Laureaci otrzymają rowery, nie zabraknie upominków dla wszystkich finalistów. Nagrody, wzorem dorosłego cyklu Enea TriTour, zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Patronat honorowy nad akcją TriKids objął Prezydenta Miasta Poznania.