Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Prawdziwy Święty Mikołaj w Poznaniu

Święty Mikołaj po raz pierwszy pojawi się na poznańskim Placu Wolności w niedzielę o godzinie 10.50. Na miejsce dotrze karetą w otoczeniu elfów na koniach. Podczas spotkania z dziećmi zasiądzie na specjalnym, świetlnym tronie. Po zmroku, o godzinie 16.50, Mikołaj, w towarzystwie dzieci i elfów symbolicznie rozświetli świątecznym blaskiem zimowe centrum Poznania.

Warto w ten magiczny weekend odkryć moc świąt razem z Eneą. W sobotę i niedzielę od 10.00 do 20.00 Plac Wolności będzie wypełniony atrakcjami dla dzieci. Najmłodsi będą mogli m.in. poznać tajniki tworzenia prezentów, samodzielnie zrobić bombki, obejrzeć spektakl pt. „Rudolf Czerwononosy” i skorzystać ze specjalnej unikatowej „maszyny przyczynowo – skutkowej”. Produkuje ona prezenty, ale ich zdobycie wymaga wykonania pewnych tajemniczych zadań. Partnerem organizatora jest Urząd Miasta Poznania, a także Konsulat Honorowy Finlandii. 

Wielka, bożonarodzeniowa iluminacja stała się ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Enea przygotowała ją z wykorzystaniem najnowszych, energooszczędnych i ekologicznych technologii. Na Placu Wolności z ponad 180 tysięcy punktów świetlnych powstały bajkowe rzeźby: tron i karoca Świętego Mikołaja, prezenty i bramy świetlne otoczone girlandami. Do wykonania iluminacji zużyto ponad 10 kilometrów sopli, kurtyn, łańcuchów i węży świetlnych. Całość, choć prezentuje się niezwykle okazale, zużywa minimalne ilości prądu: ok. 14 kW, czyli tyle ile siedem czajników elektrycznych, w których przygotowujemy herbatę.

Również w niedzielę o godz. 12.00 na poznańskiej Cytadeli odbędzie się Bieg Mikołajów. Najlepsi biegacze otrzymają specjalne nagrody. O 17.00 na Placu Wolności wręczą je wraz ze Świętym Mikołajem Prezydent Poznania, Konsul Honorowy Finlandii oraz przedstawiciel Enei. Bieg odbywa się
w ramach cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour.

Enea zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na Plac Wolności: odkryjmy razem moc tych świąt.