Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Enea laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W kategorii Mecenas Kultury nagrodę otrzymał Klub Mecenasów Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, którego ENEA jest członkiem. Minister Bogdan Zdrojewski docenił wkład czterech firm w rozwój tego ważnego dla Polaków miejsca.

Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Stanisławowskim w Starej Pomarańczarni, na terenie Łazienek Królewskich. ENEA otrzymała nagrodę wraz z pozostałymi członkami Klubu: PZU S.A., KGHM Polska Miedź S.A. oraz China Minmetals Corporation. W imieniu ENEA nagrodę odebrał Grzegorz Kinelski, Wiceprezes ds. Handlowych. Wydarzenie uświetniły swoją obecnością znakomitości ze świata kultury, m.in. Stanisława Celińska, Jan Englert, Wiesław Myśliwski, Bogusław Linda i Agnieszka Grochowska.

W ramach współpracy z Łazienkami ENEA realizowała projekt „Dumni z Dziedzictwa”. Firma sfinansowała i wykonała iluminację, podświetlając Pałac na Wyspie, Staw Belwederski, Pałac Myślewicki oraz Świątynię Diany. To odmieniło wygląd parku i jego obiektów. Grupa konsekwentnie wspiera polską kulturę. Obecnie jest Mecenasem Teatru Wielkiego w Poznaniu, jednej z najważniejszych scen operowych w kraju. Zaangażowała się także w poznański festiwal Malta, który jest wyjątkowym wydarzeniem teatralnym i muzycznym w naszej części Europy.

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku. Trafia do artystów, twórców i animatorów kultury w uznaniu całokształtu ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie.

Na zdjęciu od lewej: Herbert Wirth, Prezes KGHM,  Marek Tian – Prezes Fundacji Sinopol (w imieniu China Minmetals Corporatoin), Andrzej Klesyk, Prezes PZU i Grzegorz Kinelski, Wiceprezes ENEA S.A.