Enea partnerem projektu „Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem” 1

Enea partnerem projektu „Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem”

Enea, jako sponsor główny, wspólnie z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym Szczecin będzie realizować projekt „Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem”. Ma on na celu m.in. odkrycie młodych, utalentowanych lekkoatletów.

„Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem” to akcja organizowana już od kilku lat przez Miejski Klub Lekkoatletyczny w Szczecinie. Enea kolejny rok z rzędu została sponsorem głównym projektu. Miejski Klub Lekkoatletyczny Szczecin zamierza, dzięki swoim doświadczonym lekkoatletom, pokazać najmłodszym sportowcom świat sportu, dyscypliny i rywalizacji w duchu fair play. Młodych sportowców uczyć i wspierać będą jedni z najlepszych polskich lekkoatletów: Patryk Dobek (brązowy medalista olimpijski z Tokio 2020 w biegu na 800 metrów), Monika Jackiewicz (brązowa medalistka mistrzostw Europy 2022 w biegu maratońskim drużynowo oraz Mistrzyni Polski w maratonie 2023), Przemysław Słowikowski (brązowy medalista mistrzostw Europy 2022 w sztafecie 4x100m, wielokrotny medalista mistrzostw Polski na dystansach sprinterskich) oraz Adam Nowicki (olimpijczyk z Tokio, wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych, Mistrz Polski w maratonie 2023 i 2024 ).

Promowanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży jest istotnym elementem zaangażowania społecznego i działań  sponsoringowych Grupy Enea. Zależy nam, by dzieci miały szansę na odkrywanie swoich talentów i rozwijanie ich w sporcie. Zainteresowanie ruchem od najmłodszych lat będzie procentować w dorosłym życiu powiedział Marcin Wenzel, p.o. dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Enea od lat wspólnie z profesjonalistami, w ramach nieustannie rozwijanego programu Enea Akademia Sportu, pomaga młodym ludziom odkrywać sport, czerpać z niego radość i satysfakcję. Wsparcie przez Eneę programu „Poznaj Mistrzów – Zostań Mistrzem” pozwala na udział w treningach lekkoatletycznych organizowanych przez MKL Szczecin wybranych grup wiekowych. Umożliwia tworzenie systemu rekrutacji uzdolnionych dzieci w wieku szkolnym ze Szczecina i okolic, udział zawodników klubu w zawodach, obozach i zgrupowaniach lekkoatletycznych oraz zakup niezbędnego sprzętu sportowego. Projekt zabezpiecza realizację procesu treningowego zawodników MKL Szczecin w trakcie całego sezonu.                         

 Wprowadzenie młodych lekkoatletów w tajniki profesjonalnego sportu pozwoli im lepiej zrozumieć zasady obowiązujące w nim, ale również pokaże, że zarówno zwycięstwa, jak i porażki są nieodłączną częścią rywalizacji, także tej na najwyższym poziomie. Sport, w szczególności wśród dzieci, kształtuje umiejętności społeczne i cechy charakteru pożądane w późniejszym okresie życia. "Poznanie Mistrzów" ma wyzwolić w młodych zawodnikach impuls do tego, by to oni w przyszłości "Zostali Mistrzami". Cieszy nas, że Enea kolejny rok z rzędu nam zaufała i wspólnie z nami wspiera młodych sportowców powiedział Kamil Witkowski, Prezes Zarządu MKL Szczecin.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Firma jest także sponsorem tytularnym największych imprez triathlonowych w kraju - Enea Bydgoszcz Triathlon, Enea IRONMAN Gdynia, Enea IRONMAN Poznań oraz Enea Żnin Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Lecha Poznań, Akademię Warty Poznań i Akademię Jagiellonii Białystok. Jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Enea jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, wspiera także Polski Związek Triathlonu, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Tenisa Stołowego, Polski Związek Rugby oraz Polski Związek Sportowy Cheerleadingu. Enea jest także sponsorem tytularnym poznańskiego Enea Stadionu.