08

Sukces KTS Enea Siarkopol

Znakomita drużyna ekstraklasy, od 2018 roku nierozerwalnie związana z marką Enea, znów pokazała swoją siłę, zdobywając po raz czwarty tytuł Klubowego Mistrza Europy. Enea Elektrownia Połaniec od lat wspiera czempionki polskiego kobiecego tenisa stołowego - KTS Enea Siarkopol. 

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg zdominował kobiecy tenis stołowy w Polsce, triumfując 31 razy w mistrzostwach kraju od sezonu 1990/91. To pierwsza polska drużyna, która zdobyła czterokrotnie złoty medal w Klubowych Drużynowych Mistrzostwach Europy w latach 2019, 2022, 2023 i 2024, co stanowi historyczne osiągnięcie w polskim sporcie.

–  Nasze tenisistki są przykładem wytrwałości, doskonałości i niezłomnego ducha sportowego –  powiedział Zbigniew Nęcek, trener KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.  –  Jesteśmy niezwykle wdzięczni Enei Elektrowni Połaniec za wsparcie, które pozwala nam osiągać kolejne sportowe szczyty – dodał trener.

Enea promuje i wspiera profesjonalny sport w Polsce, ale także aktywnie uczestniczy w edukacji sportowej dzieci i młodzieży, współpracując z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i klubem KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Ta współpraca to powód do dumy, nie tylko ze względu na zwycięstwa drużyny, ale także dlatego, że zawodniczki chętnie dzielą się swoją pasją, zachęcając młodych do aktywnego stylu życia.

 Sukcesy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg to efekt ciężkiej pracy całego zespołu, zawodniczek i sztabu szkoleniowego. Wsparcie, które zapewniamy, stanowi strategiczną inwestycję w rozwój sportu w Polsce, odzwierciedlając jednocześnie nasze zamiłowanie do sportu. Z ogromną dumą patronujemy tak znakomitym sportsmenkom  podkreślił Piotr Andrusiewicz, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Enea od lat wspiera rozwój sportowej sceny w Polsce w wielu dyscyplinach, patronując drużynom  siatkarskim i koszykarskim, sponsorując zawody triathlonowe. Firma jest sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jako firma odpowiedzialna społecznie, Enea wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Współpraca z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg idealnie łączy korporacyjną odpowiedzialność społeczną z prawdziwą pasją do sportu.