Energia w nauce – Enea piąty raz partnerem olimpiady „Zwolnieni z Teorii”
Uczestnicy „Zwolnionych z Teorii”, studenci i licealiści będą realizować swoje pomysły oraz zdobywać praktyczne umiejętności i doświadczenie w planowaniu i zarządzaniu projektami, działając dla dobra swojego najbliższego otoczenia. W tym roku Enea obejmie swoim patronatem projekty dotyczące edukacji. To kolejne z działań firmy w obszarze troski o młodsze pokolenia.
Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostanie finalistą olimpiady „Zwolnieni z Teorii" i otrzyma międzynarodowy certyfikat z zarządzania. Po drodze uczestnicy będą mogli pozyskać praktyczne wskazówki, by skutecznie realizować swoje pomysły i wykorzystywać wiedzę w praktyce. Nawiążą partnerstwa, będą uczyć się pracy w zespole, zdobywać umiejętności cyfrowe czy z zakresu marketingu. Najlepsze projekty zostaną wyróżnione nagrodą „Złotego Wilka".
– Już po raz piąty patronujemy olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii", tym razem wspierać będziemy pasję do edukacji i zamiłowanie do nauk ścisłych. Uczestnicy, realizując autorskie działania społeczne, zyskają wsparcie merytoryczne pracowników Enei, wezmą udział w spotkaniu poszerzającym ich wiedzę na temat mediów społecznościowych – komentuje Natalia Janikowska, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.
Konkurs kierowany jest do uczniów i studentów, najlepsze projekty otrzymają wsparcie agencji PR, a chętni mogą zgłaszać się maksymalnie do 7 stycznia 2024 r. poprzez platformę dla zalogowanych uczestników https://zwolnienizteorii.pl/a/#/app/partner/enea2324.
– W projektach społecznych, które nastolatki realizują z nami, najważniejsze jest, że działają zarówno dla otoczenia, jak i dla siebie, rozwijając kompetencje przydatne na współczesnym rynku pracy. Wiemy to od pracodawców, którzy tworzą z nami programy partnerskie i wspierają młodzież, np. poprzez mentoring czy dodatkowe szkolenia. Co ciekawe, młodzi dużo rzadziej doceniają “rynkową" wartość swoich kompetencji zdobytych dzięki projektom i są zaskoczeni, że na rozmowie rekrutacyjnej będą pytani o doświadczenie, a nie o czerwony pasek na świadectwie – tłumaczy Aleksandra Chudaś, dyrektor zarządzająca Fundacji „Zwolnieni z Teorii".
W poprzedniej edycji olimpiady Enea wspierała projekty z obszaru energetyki oraz promowania nauk ścisłych, z którego skorzystało blisko 300 000 beneficjentów. Grupa Enea realizuje projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym te mające na celu rozwój oraz edukację młodych. Do 20 października trwają zgłoszenia do konkursu stypendialnego Enea Akademia Talentów, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych mogą starać się o dodatkowe środki finansowe, które przeznaczą na rozwój swoich pasji, zainteresowań i mocnych stron. W najnowszej edycji Enei Akademii Talentów wprowadzono również nową kategorię związaną z działalnością społeczną – zaangażowanie społeczne, wspierając młodzież, która działa dla dobra swojego najbliższego otoczenia.
Podziel się na: