Enea wspiera piłkarzy ręcznych Stali Gorzów 1
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea wspiera piłkarzy ręcznych Stali Gorzów

Enea została sponsorem strategicznym piłkarzy ręcznych Stali Gorzów na sezon 2023/2024. Koncern energetyczny jest już mocno obecny w gorzowskim sporcie, m.in. wspiera żużlową drużynę seniorów Stali Gorzów, występującą w PGE Ekstralidze, a teraz firma rozszerzyła współpracę o gorzowskich szczypiornistów grających w Lidze Centralnej.

Sekcję piłki ręcznej w Stali Gorzów reaktywowano w 2014 roku. Nowy zespół przystąpił do rozgrywek III ligi, uzyskując w sezonie 2014/2015 awans do II ligi, aby już w 2016 roku awansować do I ligi. W sezonie 2020/2021 Stalowcy po bardzo dobrych występach wygrali swoją grupę 1 ligi i awansowali do Ligi Centralnej, w której grają obecnie.

– Od czasów reaktywacji piłki ręcznej w Stali Gorzów klub się rozwinął, awansując do Ligii Centralnej. Doceniamy, że aspiracje drużyny są jeszcze większe i w kolejnych sezonach chce się włączyć w walkę o Superligę. Będziemy wspierać gorzowski klub i dodawać energii zawodnikom i kibicom – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Do tej pory Enea w Gorzowie wspiera min. żużlowców Stali Gorzów U24 w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski U24. W sezonie 2023 rozszerzyła wsparcie żużlowców z klubu Stal Gorzów o drużynę seniorów, występujących w PGE Ekstralidze, a teraz koncern został również sponsorem piłkarzy ręcznych grających w Lidze Centralnej. Logo Enei pojawi się m.in. na strojach zawodników i w hali podczas zawodów już z początkiem nowego sezonu 2023/2024.

– Bardzo się cieszę, że po żużlowcach firma Enea również aktywnie włączyła się w sponsoring sekcji piłki ręcznej. To dla nas wielka motywacja, aby piłka ręczna w Gorzowie rozwijała się jeszcze szybciej i w niedługim czasie Stalowcy zagrali w upragnionej Superlidze. Ze swojej strony zrobimy wszystko żeby tego dokonać. Zaangażowanie tak dużej firmy jak Enea świadczy, że podążamy we właściwym kierunku – powiedział Daniel Miłostan, prezes Budnex Stali Gorzów.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Badmintona oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.