Enea sponsorem polskich badmintonistów 2
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea sponsorem polskich badmintonistów

Enea przedłużyła współpracę z Polskim Związkiem Badmintona i  została Sponsorem Głównym Ekstraligi Badmintona oraz Sponsorem PZBad i Kadry Narodowej. Eneę zobaczymy również podczas Narodowych Dni Badmintona i jako sponsora tytularnego jednej z flagowych imprez w badmintonowym kalendarzu - Polish Open U-19.

Współpraca Polskiego Związku Badmintona i Enei będzie trwać kolejny sezon. Tym razem zaangażowanie koncernu energetycznego z Wielkopolski będzie znacznie większe niż w poprzednim sezonie. Logo Enei, jako Sponsora Głównego, będziemy mogli zobaczyć podczas rozgrywek ligowych Lotto Ekstraligi, ale również na reprezentacyjnych strojach zawodników polskiej reprezentacji w badmintonie.

- Kolejny rok będziemy towarzyszyć zawodnikom badmintona w zmaganiach sportowych i rywalizacji w duchu fair  play, ale również w walce o medale. Wierzymy, że dzięki współpracy Enei z Polskim Związkiem Badmintona zawodnicy nie tylko będą zdobywać trofea i poprawiać swoje sportowe osiągnięcia, ale przede wszystkim dostarczą kibicom wiele emocji i powodów do dumy - powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

- Bardzo się cieszymy, że Enea w kolejnym sezonie będzie razem z nami tworzyć polski badminton na najwyższym poziomie. Zaangażowanie takich firm jak nasz Partner gwarantuje stabilność organizacyjną naszej dyscyplinie oraz nieustanny wzrost walorów szkoleniowych zawodników występujących na co dzień na ligowych kortach czy w reprezentacyjnych barwach. Liczymy na długofalową współpracę z Eneą - powiedział Marek Krajewski, prezes Polskiego Związku Badmintona.

Enea będzie obecna również podczas wszystkich kluczowych wydarzeń Polskiego Związku Badmintona oraz podczas ósmej edycji obchodów Narodowych Dni Badmintona, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Solidarni Razem”. Ma to symbolizować jedność z naszymi ukraińskimi i litewskimi sąsiadami w 160-rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Podczas wrocławskich obchodów rozegrany będzie trójmecz badmintonowych reprezentacji Polski, Ukrainy i Litwy. Obchody Narodowych Dni Badmintona, które są największą badmintonową imprezą w Europie, tradycyjnie organizuje Fundacja Narodowy Badminton.

Polski Związek Badmintona należy obecnie do wiodących polskich federacji sportowych pomagających i wspierających ukraińskich sportowców. W specjalnie realizowanych programach wspiera badmintonistów dotkniętych rosyjską agresją na Ukrainie.