Enea sponsorem strategicznym Korony Kielce (4)

Enea sponsorem strategicznym Korony Kielce

Enea, jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, została sponsorem strategicznym Korony Kielce. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego rywalizuje na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich – w PKO BP Ekstraklasie.

Do grona wspieranych przez Eneę drużyn sportowych dołącza klub piłkarski Korona Kielce. Drużyna jest finalistą Pucharu Polski z 2007 roku, a w 2022 roku ponownie wywalczyła awans do Ekstraklasy. W żółto-czerwonych barwach klubu występowało dotychczas ośmiu reprezentantów Polski i wielu reprezentantów innych krajów.

Enea od lat wspiera sport na terenie swojej działalności. Biznesowo obecni jesteśmy także na Kielecczyźnie za sprawą Enei Połaniec. Wielu naszych pracowników ze świętokrzyskiego kibicuje Koronie Kielce, to też powód dla którego zostaliśmy sponsorem strategicznym klubu – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei. – Chcemy by wsparcie Enei pomogło Koronie wzmocnić swoją pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej – dodał Murawski.

Drużyna z Kielc po zimowej przerwie prezentuje bardzo dobrą formę, a ostanie wyniki wskazują, że Korona jest na dobrej drodze ustabilizowania jakości gry i skuteczności w rywalizacji nawet z mocnymi przeciwnikami.

– Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy Koronę Kielce, dlatego cieszę się, że tak ważna na polskim rynku firma będzie z nami współpracowała. Zaufanie, którym obdarzyła nas Enea to dla całego klubu ogromne wyróżnienie i bodziec do dalszej pracy. Dziękujemy i witamy w Żółto-Czerwonej Rodzinie – powiedział Łukasz Jabłoński, Prezes Zarządu Korona S.A.

Najbliższy mecz Korona rozegra z Miedzią Legnica w sobotę, 1 kwietnia na stadionie Arena Kielce (ul. Ściegiennego 8) przy głośnym i efektownym wsparciu wielotysięcznej społeczności wiernych kibiców.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.