Enea Falubaz Zielona Góra 1
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea została sponsorem tytularnym klubu żużlowego Falubaz Zielona Góra

Zielonogórska drużyna zyskała nowego sponsora tytularnego – koncern energetyczny Enea. W sezonie 2023 będzie startować pod nazwą Enea Falubaz Zielona Góra. Drużyna z Zielonej Góry będzie występować w rozgrywkach o Mistrzostwo I Ligi Żużlowej i jest jednym z głównych kandydatów do awansu.

Enea doceniła sportową ambicję zawodników oraz niezwykle cenne zaangażowanie klubu w sprawy społeczne i w sezonie 2023 została sponsorem tytularnym klubu żużlowego z Zielonej Góry.

– Enea od wielu lat wspiera polski żużel, jest to dyscyplina, w której mamy najlepszą ligę, a nasi zawodnicy należą do ścisłej światowej czołówki. Dziś rozszerzamy naszą współpracę z Falubazem Zielona Góra i zostajemy sponsorem tytularnym klubu. Liczymy na wiele świetnych, sportowych widowisk na zielonogórskim stadionie żużlowym i chcemy w tych emocjonujących chwilach towarzyszyć kibicom i zawodnikom w drodze do awansu do Ekstraligi – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Zielonogórski Klub Żużlowy SSA od wielu lat buduje swoją sportową markę w oparciu o utalentowanych i ambitnych zawodników, dla których Zielona Góra staje się ważnym miejscem w karierze. Istotnym wymiarem działalności są także relacje z kibicami, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności oraz kooperacja sportu i biznesu. Dzięki temu pod szyldem ZKŻ SSA funkcjonuje Falubaz Business Club, który skupia się na integracji firm z różnych branż oraz na dyskusji nad kwestiami biznesowymi, społecznymi i sportowymi, które przyczyniają się do wzmacniania marki ZKŻ SSA i jego partnerów.

Współpraca z Eneą w ramach sponsoringu tytularnego drużyny to zaszczyt i wielka nobilitacja. Zależy nam na stworzeniu forum dla biznesu, dzięki któremu będziemy wspólnie kształtować autorytet i siłę zielonogórskiego środowiska żużlowego – powiedział Wojciech Domagała, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Enea Falubaz Zielona Góra to siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski. Jest jednym z faworytów tego sezonu. Żużlowcy Enei Falubazu Zielona Góra rywalizację o awans do PGE Ekstraligi rozpoczną od wyjazdowego starcia z ROW-em Rybniki. Mecz odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia na Stadionie Miejskim w Rybniku, początek o godz. 14.00.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem m.in. Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.