Enea Bydgoszcz Cycling Challenge
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Wyjątkowe zawody kolarskie wracają do Bydgoszczy

27 sierpnia 2023 roku odbędzie się trzecia edycja wyjątkowego wyścigu kolarskiego w samym centrum Bydgoszczy. Zawody Cycling Challenge zyskały nowego sposora tytularnego – koncern energetyczny Enea. Rejestracja na wydarzenie rusza już 15 marca 2023 r. o godzinie 18:00 na stronie www.CyclingChallenge.pl

Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to wyścig rozgrywany w samym centrum miasta, po doskonale zabezpieczonej i widowiskowej Trasie Uniwersyteckiej. Zawody są przeznaczone dla zawodników o różnym poziomie zaawansowania i rozgrywane z podziałem na dwie kategorie rowerów (szosowe, inne). Dzięki temu podziałowi w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich. Rywalizacja składa się z dwóch etapów:

  • Wyścigów eliminacyjnych i Wielkiego Finału na kilku pętlach o długości 3,3km
  • Jazdy Indywidualnej na czas na dystansie 10 kilometrów

W ramach Enea Bydgoszcz Cycling Challenge odbędą są także zawody dla dzieci i młodzieży, rodzinny rajd rowerowy, a także kolarska gra miejska. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2023 r., a komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl

 Zapraszam do udziału w Enea Bydgoszcz Cycling Challenge, święcie wszystkich kolarzy, niezależnie od poziomu zaawansowania. To doskonała okazja do dobrej zabawy, rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu – powiedział Sylwester Szmyd, ambasador imprezy i jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych.

Warto zapisać się jak najszybciej, ponieważ na pierwszych zawodników czekają pakiety startowe w obniżonej cenie:

  • Pierwsze 50 zawodników: 69,99 zł
  • Kolejnych 100 uczestników: 79,99 zł

 Enea Bydgoszcz Cycling Challenge to przede wszystkim widowiskowe zawody, w których może wziąć udział każdy: fan rowerów, kolarz-amator czy zawodnik kategorii masters – opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów. Dodatkowym atutem jest rywalizacja na trasie, która na co dzień jest zarezerwowana wyłącznie dla ruchu samochodowego. Zawodnicy mogą więc poczuć atmosferę wielkiego wyścigu kolarskiego i rywalizować na widowiskowej, w pełni zabezpieczonej pętli.

Doświadczeni kolarze i triathloniści szczególnie docenią możliwość startu podczas Indywidualnej jazdy na czas. To idealna możliwość sprawdzenia swojej formy – opowiada Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów. – Dla zawodników głodnych emocji i walki do ostatnich metrów przygotowaliśmy rywalizację w eliminacjach oraz Wielkim Finale. Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czekają osobne wyścigi z widowiskowym finiszem na mecie zawodów głównych!

Zawody wracają po czteroletniej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19 i remontem Trasy Uniwersyteckiej, na której rozgrywany jest wyścig. W każdej z poprzednich edycji zawodów startowało blisko 600 uczestników.

Powrót zawodów jest możliwy dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, marki Enea, która od 2023 r. wspiera Enea Bydgoszcz Cycling Challenge.

 Enea w sporcie obecna jest od wielu lat, dzięki temu jesteśmy bliżej naszych klientów. Widzimy rosnącą popularność kolarstwa w Polsce, coraz więcej osób uprawia tę dyscyplinę, czy kibicuje zawodnikom. Wsparcie zawodów kolarskich wpisuje się również w naszą filozofie społecznej odpowiedzialności biznesu – poprzez wspieranie takich wydarzeń jak Enea Bydgoszcz Cycling Challenge zachęcamy do aktywnego stylu życia, uprawiana sportu, dbania o zdrowie i kondycję fizyczną powiedział Marcin Wenzel, zastępca dyrektora Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei.

Rejestracja rusza już 15 marca 2023 o godzinie 18:00!

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.CyclingChallenge.pl