Enea szósty sezon wspiera KS Energetyk Poznań 1
Uwaga. Przeglądasz artykuł starszy niż rok – informacje w nim zawarte mogą być nieaktualne

Enea szósty sezon wspiera KS Energetyk Poznań

Enea przedłużyła współpracę z klubem sportowym Energetyk Poznań. To już szósty, wspólny rok, w którym Grupa Enea jest sponsorem tytularnym poznańskiego klubu. Koncern energetyczny z Wielkopolski wspiera wszystkie sekcje sportowe klubu. Zbliżający się sezon 2022/2023 wizytówka Energetyka – drużyna występująca w 1 lidze siatkówki kobiet rozpocznie już 1 października w Poznaniu w hali UAM, przy ul. Zagajnikowej 9 z klubem PMKS Nike Węgrów.

Poznański klub Enea Energetyk Poznań jest jednym z najlepszych klubów w kraju w szkoleniu młodych siatkarek. W minionym sezonie juniorki młodsze zdobyły Mistrzostwo Polski. Wiele zawodniczek Energetyka kończących grę w młodzieżówce obecnie występuje na parkietach TAURON Ligi – najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Enea wspiera poznański klub rozwijając działania związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Z kolei Enea Liga Mini Piłki Siatkowej jest największym projektem siatkarskim w Wielkopolsce skierowanym do dzieci pragnących nauczyć się ABC siatkówki.

Za nami pięć lat współpracy w trakcie, której klub świetnie się rozwijał i dawał możliwości doskonalenia umiejętności sportowych wielu zawodniczkom. Enea jako firma odpowiedzialna społecznie, konsekwentnie stawia na kształcenie dzieci i młodzieży i w przypadku Enei Energetyka Poznań przynosi to doskonałe efekty. Chcemy promować sport wśród najmłodszych, dlatego też wspólnie z klubem tworzymy projekt Enea Liga Mini Piłki Siatkowej, działający w ramach Enea Akademia Sportu. Dzięki naszym wspólnym działaniom dzieci zdobywają wiedzę z zakresu siatkarskiego abecadła, rywalizacji fair-play, współdziałania w grupie oraz zdrowego trybu życia – powiedział Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

Na początku sezonu powiedziałem zawodniczkom, że to będzie sezon na 6, a nawet z plusem. Sześć lat z Eneą pozwoliło nam rozwinąć się sportowo i organizacyjnie. W nadchodzącym sezonie jesteśmy gotowi na awans do Tauron Ligi i mocno w to wierzę, że ze wsparciem naszego sponsora tytularnego zrealizujemy cel i będziemy się cieszyć z siatkówki na najwyższym poziomie w Poznaniu. Dla mnie jako prezesa klubu bardzo istotne jest wsparcie jakie oferuje Enea naszym grupom młodzieżowym. Dobre warunki rozwojowe pozwalają nam szkolić młodych sportowców, którzy zdobywają dla naszego klubu złote medale, a teraz u boku doświadczonych siatkarek będą walczyć o awans do ekstraklasy – powiedział Robert Rakowski, prezes Enea Energetyka Poznań.

Pierwszy mecz w sezonie 2022/2023 Enea Energetyk Poznań rozegra 1 października w Poznaniu, w hali UAM, przy ul. Zagajnikowej 9 z klubem PMKS Nike Węgrów.

Enea od lat wspiera sport: zawodowy i młodzieżowy, będąc sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon oraz Enea IRONMAN Gdynia. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu, wspierając Akademię Warty Poznań i Akademię Lecha Poznań. Firma jest sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego, Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.