Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Policja w Wałczu i Gryfinie otrzymała od Fundacji Enea dwa samochody elektryczne  

Z nowoczesnych, ekonomicznych i przyjaznych środowisku elektrycznych pojazdów będą korzystali  funkcjonariusze z Komend Powiatowych w Wałczu i Gryfinie. Samochody dla zachodniopomorskich policjantów to dar Fundacji Enea. E-auta trafiły do policjantów podczas uroczystego apelu w Szczecinie. Grupa Enea przekazała w ostatnich tygodniach łącznie pięć nowych aut elektrycznych do wsparcia prac operacyjnych Policji z terenu działania Grupy.

Każde wsparcie w nowoczesne wyposażenie służb to inwestycja w bezpieczeństwo naszych obywateli.  Cieszę się, że Fundacja Enea angażuje się w projekty odpowiedzialne społecznie, ponieważ zyskują na tym zarówno społeczności lokalne, jak i środowisko naturalnemówi Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski.

Pojazdy nie emitują do atmosfery spalin i dwutlenku węgla, są bezpieczne, zapewniają dłuższe bezawaryjne użytkowanie i wygodę w codziennej eksploatacji. Są przekazywane przez Fundację Enea nieodpłatnie. To element działań Grupy Enea na rzecz promocji celów zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu, w realizację których aktywnie zaangażowana jest Enea. Elektryczne pojazdy trafiają do komend położonych na terenie działania Enei Operator – spółki z Grupy Enea odpowiedzialnej za dystrybucję energii elektrycznej.

Grupa Enea od wielu lat angażuje się w inicjatywy społeczne i edukacyjne, których celem jest budowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i dbanie o bezpieczeństwo wspólnot lokalnych. Współpracuje z wieloma instytucjami, w tym z Policją, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo energetyczne.  

Bardzo cenimy sobie współpracę z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników. Przekazane dziś samochody elektryczne z pewnością będą wykorzystywane przez wiele lat, zapewniając policjantom bezpieczeństwo i duży komfort użytkowania. Będą także  wsparciem w wykonywaniu codziennych obowiązków, przyczyniając się do wzmocnienia bezpieczeństwa mieszkańców województwa zachodniopomorskiego – powiedział Marcin Pawlicki, Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych Enea S.A.   

Przekazane przez Fundację Enea samochody elektryczne są nieoznakowane i będą służyły jako pojazdy wsparcia operacyjnego. E-Corsy są wyposażone w baterię o pojemności 50 kWh, silniki rozwijają moc 136 KM. Na pełnym naładowaniu akumulatorów auta są w stanie pokonać blisko 330 km, a zużycie energii w cyklu mieszanym wynosi 16,8 kWh/100 km. Samochody posiadają wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (ABS, ESP, wspomaganie hamowania, kamerę cofania, czujniki parkowania), a także system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania.

– Polska Policja w ostatnich latach stała się bardziej nowoczesna i lepiej wyposażona. Dzisiejsza uroczystość to szczególny prezent dla nas – policjantów, jak również dla społeczności lokalnej Wałcza i Gryfina. Cieszę się z uzyskanego wsparcia. Lepszy, nowoczesny, ekologiczny sprzęt przekłada się na większą skuteczność naszych działań, a tym samym na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu – mówi nadinsp. Tomasz Trawiński, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie.

Z samochodu elektrycznego od Fundacji Enea korzystają już funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań – Grunwald (woj. wielkopolskie) oraz policjanci z Tucholi i Strzelna (woj. kujawsko-pomorskie).

Grupa Enea to jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Enea dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów. Firma realizuje Strategię Rozwoju, która zakłada „Zieloną zmianę Enei”, czyli zrównoważoną transformację Grupy budującą wzrost wartości, przy założeniu długofalowego celu - osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r. Enea planuje zrealizować ten cel dzięki dynamicznemu rozwojowi odnawialnych źródeł energii. Specjalizacją firmy będą magazyny energii, jako technologia kluczowa do zapewnienia stabilności OZE.