Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz na podstronie Polityka Prywatności.

Grupa Enea sponsorem Polish Nordic Walking Cup 2022

Grupa Enea wesprze zawodników startujących w trzech cyklach zawodów nordic walking, które w bieżącym roku odbywać się będą w kilkunastu miejscowościach w całej Polsce.

Enea będzie sponsorem tytularnym cyklu Polish Nordic Walking Cup 2022 oraz sponsorem głównym zawodów Polish Nordic Walking Championships 2022 i INWA Nordic Walking Worl Cup 2022 – zawodów o randze Pucharu Świata. Zawodnicy rozpoczną rywalizację już 9 kwietnia zawodami w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie), a rywalizować będą w sumie w czternastu miejscowościach w całej Polsce, w tym m.in. w Radomiu, Koszalinie, Węgrowcu czy Murowanej Goślinie. Ostatnie zawody, finały Enea Polish Nordic Walking Cup 2022 i jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Polski na dystansach 5 i 10 km obędą się 1 października w Potęgowie (woj. pomorskie).

– Cieszymy się, że włączamy się w promocję tej coraz popularniejszej w Polsce dyscypliny sportowej. Nordic walking to zdrowy tryb życia, ciekawy sposób na dbanie o kondycję fizyczną i spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zawody, którym zdecydowaliśmy się partnerować to gwarancja rywalizacji w niezwykłej atmosferze, z udziałem świetnych  zawodników z Polski i z całego świata. Kibicuję wszystkim i życzę zawodnikom, aby nie opuszczała ich dobra energia – powiedział Krzysztof Czaban, prezes Enei Nowa Energia.

Grupa Enea kolejny raz wspiera organizację zawodów w nordic walking. W 2021 r. firma była partnerem Mistrzostw Polski, które odbywały się w Potęgowie (woj. pomorskie). W zawodach wzięło wówczas udział kilkuset zawodników w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania sportowego. Zawody nordic walking cieszą się coraz większą popularnością, a rywalizacje odbywają się na różnych dystansach, od 5 do 42,195 km oraz na różnych poziomach zaawansowania, od amatorskich, przez biegi par, aż po zawody przygotowywane z myślą o wytrawnych zawodnikach nordic walking.

Tegoroczna współpraca pomiędzy Eneą a Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking (PZNW), oprócz wsparcia ogólnopolskich rywalizacji mistrzowskich i pucharowych, przewiduje sponsorowanie zawodów o randze międzynarodowej - Pucharu Świata organizowanego po raz pierwszy w Polsce przez Międzynarodową Federację Nordic Walking (INWA). Odbędą się one 14 i 15 maja w Kolbuszowej (woj. podkarpackie).

– Cieszymy się, że będziemy współpracować z Eneą, przy okazji organizacji najważniejszych polskich i światowych zawodów nordic walking – powiedział Arkadiusz Kozak, prezes PZNW, głównego organizatora zawodów. – Dotychczasowa współpraca daje gwarancję na to, że tegoroczny sezon w rywalizacjach nordic walking będzie niezwykle udany – dodaje Kozak.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i amatorski. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich, koszykarskich, piłkarskich oraz wielu imprez sportowych. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Enea jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.